Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Finał French Open w Paryżu. Iga Świątek walczy o zwycięstwo

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Iga Świątek wygrała 6:2, 5:7, 6:4 z Czeszką Karoliną Muchovą w finale wielkoszlemowego French Open.

French Open. Drugi set dla Muchovej

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek przegrała drugiego seta z Karoliną Muchovą 5:7 w finale wielkoszlemowego French Open w Paryżu. To pierwsza przegrana partia przez Polkę w tej edycji turnieju. Pierwszą odsłonę Polka wygrała 6:2.

Iga Świątek wygrała pierwszego seta z Karoliną Muchovą

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek wygrała pierwszego seta 6:2 z Karoliną Muchovą w finale wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Polka jest najwyżej rozstawiona w imprezie, Czeszka jest nierozstawiona.

Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa najlepsza była także w sezonie 2020, a obecnie jej łączny bilans meczów w tym turnieju to 27-2.

W Paryżu Polka walczyła nie tylko o obronę tytułu, ale również o zachowanie prowadzenia w światowym rankingu. Dzięki porażce w półfinale aktualnej drugiej tenisistki zestawienia WTA Aryny Sabalenki, sam awans do finału spowodował, że Świątek pozostanie liderką po zakończeniu French Open.

French Open. Finał wielkoszlemowego turnieju Świątek - Muchowa

O godzinie 15.05 rozpoczął się mecz finałowy wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu z udziałem liderki światowego rankingu Igi Świątek oraz Czeszki Karoliny Muchovej.

Polska tenisistka stoi przed szansą wygrania czwartej wielkoszlemowej imprezy w karierze. W 2020 i 2022 roku triumfowała właśnie na paryskich kortach. W ubiegłym sezonie najlepsza była także w nowojorskim US Open.

Podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego ma szansę zostać pierwszą od 2007 roku zawodniczką, która obroniła tytuł na kortach im. Rolanda Garrosa. 16 lat temu dokonała tego Belgijka Justine Henin triumfując trzeci raz z rzędu.

Zwyciężczyni otrzyma 2,3 mln euro, a pokonana połowę tej kwoty. Bez względu na wynik finału Świątek zachowa prowadzenie w rankingu.