"Reset" TVP ma być "prawdziwym trzęsieniem ziemi". Fot. mat. prasowe
"Reset" TVP ma być "prawdziwym trzęsieniem ziemi". Fot. mat. prasowe

Rachoń i Cenckiewicz z „Resetem” w TVP. „Nadchodzi trzęsienie ziemi”

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 329
Nowy program publicystyczny Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza „Reset” ma być jednym z mocnych punktów anteny TVP Info. W poniedziałek (12 czerwca) „Reset” zadebiutuje równocześnie na antenie TVP Info i TVP1. Program ma pokazywać historię relacji pomiędzy Rosją Władimira Putina i Unią Europejską. Będzie też sporo o Donaldzie Tusku – podają Wirtualne Media. „Nadchodzi trzęsienie ziemi” - przekonuje Wojciech Mucha, były naczelny „Dziennika Polskiego”, który widział już pierwszy odcinek serii.

W poniedziałek 12 czerwca pierwszy odcinek "Resetu"

Pierwszy odcinek „Resetu” poświęcony będzie politycznym zbrodniom Władimira Putina. Punktem wyjścia będzie morderstwo na Aleksandrze Litwinience. Zobaczymy też interesy rosyjskiego despoty oraz proces konsolidacji i wzmacniania jego władzy na Kremlu - podają Wirtualne Media. 


Wszystko poprzez pryzmat reportaży, przygotowanych od kilku miesięcy przez Michała Rachonia w całej Europie. – Ponad rok temu rozpoczęliśmy prace w archiwach, próbując dowiedzieć się w szczegółach, jak to wszystko wyglądało – mówił na antenie TVP Info Rachoń, zapowiadając nowy format. Znajdzie się w nim także część poświęcona „resetowi polsko – rosyjskiemu z lat 2007 – 2015”. Chodzić o czas „polsko-rosyjskiego resetu, propagowanego przez rządy Platformy Obywatelskiej. 

"Wiemy, jak wyglądał w szczegółach reset relacji Polski i Rosji"

„Tygodnie spędzone w archiwach, tysiące kilometrów za kółkiem, dziesiątki tysięcy przejrzanych dokumentów i jest efekt. Wiemy, jak wyglądał w szczegółach reset relacji Polski i Rosji. Jak wyglądał „dialog z Rosją taką, jaka ona jest” – zapowiada swój nowy program Michał Rachoń.


"Nadchodzi trzęsienie ziemi"

O programie mocno i w superlatywach pisze Wojciech Mucha, były naczelny „Dziennika Polskiego”.

„Dziś o 21:30 na TVP1 i TVP Info pierwszy odcinek serii "Reset", której autorami są Michał Rachoń i Sławomir Cenckiewicz. (…) Miałem przyjemność widzieć ten odcinek i rozmawiać z Michałem o kolejnych. Jest to rzecz światowego formatu zarówno pod względem pomysłu, jak i realizacji. Od pierwszych minut zaskakuje i wgniata w fotel, mrozi krew w żyłach.


Nie popadając w dalsze banały: Rzadko kiedy cokolwiek tu polecam i naganiam do oglądania. To jest jednak wyjątek. To thriller polityczny, po którym wiele rzeczy nie będzie już takich, jak do tej pory. I bardzo dobrze.


Nadchodzi trzęsienie ziemi”.


"Rachoń zjeździł pół Europy, nagrał mnóstwo świeżego materiału"

Informator Wirtualnych Mediów z Telewizyjnej Agencji Informacyjnej powiedział anonimowo Wirtualnym Mediom: „Kto liczy na wciąż pojawiające się setki Tuska z »fur Deutschland« albo w nieskończoność powtarzane ujęcia szefa PO z Putinem, ten bardzo się zawiedzie".

Zapewnia:


Rachoń zjeździł pół Europy, nagrał mnóstwo świeżego materiału, którego jeszcze nie pokazywaliśmy w TVP. To jest zrealizowane naprawdę na europejskim, jeśli nie światowym poziomie, nie będzie żadnego bicia piany jak dotychczas bywało. Punktem wyjścia będzie początek deali pomiędzy Unią Europejską a Rosją, jeszcze za Jose Manuela Barosso.Po "Resecie" - "Arena poglądów"

Tuż po zakończeniu pierwszego odcinka „Resetu” na TVP1 wystartuje inny nowy format TAI z udziałem publiczności w studio – „Arena poglądów”. Pierwszy odcinek będzie w całości poświęcony dyskusji na temat tego, co widzowie zobaczą w pierwszym „Resecie”. 

„Reset” miał być emitowany w TVP Info w środy o godz. 20:50. Jednak Michał Rachoń w środowym wydaniu "Jedziemy" zapowiedział, że premierowy odcinek nowego cyklu będzie można obejrzeć w poniedziałek 12 czerwca o godz. 21:30, równocześnie w TVP Info i TVP1. 

Każdy odcinek będzie trwał blisko godzinę. 

KW

"Reset" TVP ma być "prawdziwym trzęsieniem ziemi". Fot. mat. prasowe

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj329 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura