Potworny wypadek w Krakowie. Samochód spadł z mostu, nikt nie przeżył

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Cztery osoby zginęły w Krakowie w wypadku, do którego doszło w nocy na moście Dębnickim w centrum miasta. Z niewyjaśnionych przyczyn auto runęło z mostu. Kierowca i pasażerowie nie przeżyli.

Nocna akcja strażaków w Krakowie

- Po godzinie 3 nad ranem dostaliśmy zgłoszenie, że pojazd osobowy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na nadbrzeże z mostu Dębnickiego i nikt z samochodu nie wychodzi - powiedział RMF FM mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej.

Po około czterech minutach strażacy byli już na miejscu akcji. - Rozbity samochód leżał na dachu. Z pojazdu wydobyto cztery osoby, które próbowano reanimować. Ratownicy medyczni stwierdzili zgon czterech mężczyzn - poinformował rzecznik straży.

Na miejscu pracowało ok. 20 strażaków. Służby musiały użyć narzędzi hydraulicznych, by móc wydostać osoby z rozbitego samochodu. Podjęto akcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej, niestety nikomu nie udało się przywrócić czynności życi

Syn znanej celebrytki ofiarą wypadku

Policja wstępnie ustaliła, że ofiary to osoby w wieku 24, 24, 23 i 20 lat. Nieoficjalnie wiadomo, że jedną z ofiar wypadku był 24-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, syn znanej uczestniczki programu ,,Królowe Życia”.

- Mężczyźni, którzy zginęli w nocnym wypadku, to mieszkańcy powiatu wielickiego – powiedział rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.


Jak doszło do wypadku

Samochód jechał w stronę mostu Dębnickiego, w pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem, zjechał w lewo – rejon ul. Zwierzynieckiej – i dachował na bulwar Czerwieński.

Jak ustalili śledczy, renault jadący z al. Krasińskiego w kierunku mostu Dębnickiego uderzył w rejonie skrzyżowania z ul. Zwierzyniecką w słup sygnalizacji, zjechał, dachował po schodach przy moście, na dole, na bulwarze Czerwieńskim, uderzył w murek zaporowy.

Prawdopodobnie samochód jechał z dużą prędkością.

Przez całą noc przejazd przez most Dębnicki, znajdujący się nieopodal Wawelu, był zablokowany.

Prokuratura i policja wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku. Dla dobra sprawy nie są udzielane szczegółowe informacje o ofiarach.

ja

(Fotografia przedstawia miejsce wypadku. Fot. Facebook/112malopolska.pl)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości