Babcia Kasia w akcji. Fot. PAP/Marcin Obara
Babcia Kasia w akcji. Fot. PAP/Marcin Obara

Śmiesznie niska kara dla Babci Kasi za atak na policjanta. W sieci zawrzało

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 172
W sieci zawrzało po tym, jak okazało się, że Katarzyna A., znana lepiej jako Babcia Kasia, lewicowa aktywistka związana z opozycją, została ukarana przez warszawski sąd niewielką grzywną i nawiązką za uderzenie policjanta. „Skandaliczny wyrok. Mam nadzieję, że się nie utrzyma w apelacji i ta kobieta zostanie wreszcie potraktowana jak chuliganka” - napisała na Twitterze Kataryna.

Wyrok nakazowy dla Katarzyny A., czyli Babci Kasi

Śródmiejski sąd rejonowy wydał wyrok nakazowy skazujący Katarzynę A., znaną jako „Babcia Kasia” za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Aktywistka za uderzenie funkcjonariusza drzewcem flagi została skazana na karę grzywny oraz nawiązki na rzecz policjanta.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna poinformował, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie wydał 12 lipca wyrok nakazowy skazujący Katarzynę A. za uderzenie policjanta drzewcem flagi.

Aktywistka, znana jako „Babcia Kasia” została skazana na karę grzywny w wysokości 25 stawek po 20 złotych każda (500 zł). Sąd zobowiązał ją również do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego policjanta nawiązki w kwocie 300 złotych.

– Katarzyna A. aktem oskarżenia skierowanym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście w Warszawie została oskarżona o czyn z art. 222 par. 1 Kodeksu karnego (naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza - red.) w zw. z art. 57a Kodeksu karnego – wyjaśnił prokurator Szymon Banna.


Katarzyna A. naruszyła nietykalność cielesną policjanta 

Do zdarzenia doszło 11 stycznia 2021 roku podczas manifestacji odbywającej się na Placu Konstytucji w Warszawie. – Katarzyna A. naruszyła nietykalność cielesną policjanta ochraniającego zgromadzenie poprzez uderzenie go drzewcem flagi. W ocenie prokuratury występek ten miał charakter chuligański – podał.

– Sąd wydając wyrok nakazowy uznał, że na podstawie zebranych przez Prokuraturę dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonej nie budzi wątpliwości. Sąd podzielił również ocenę prokuratury co do chuligańskiego charakteru tego przestępstwa – dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.


Kataryna: "Mam nadzieję, że ta kobieta zostanie wreszcie potraktowana jak chuliganka"

Po tej informacji w internecie zawrzało. Kataryna napisała: „Skandaliczny wyrok. Mam nadzieję, że się nie utrzyma w apelacji i ta kobieta zostanie wreszcie potraktowana jak chuliganka”.


Internauci: Babcia Kasia potraktowana lepiej niż Marika

Pojawiły się też porównania do sprawy 24-letniej Mariki Matuszak. Marika napadła z kolegami na osobę trzymającą torbę w tęczowych kolorach.

„Marika szarpała torbę - dostała 3 lata. Babcia Kasia uderzyła policjanta - dostała 500 zł grzywny. W Polsce trzeba przywrócić prawo i sprawiedliwość” - napisał redaktor Tomasz Sommer.


Ktoś inny zauważył:

„Babcia Kasia została skazana na 500 złotych grzywny za uderzenie policjanta drzewcem. Dokładnie taką samą karę można dostać za brak trójkąta ostrzegawczego w samochodzie”.


Blogerka Ufka pozwoliła sobie na zgryźliwość: „Masz wolne 800zł? No to tłucz policjanta...A, zapomniałam. Musisz być »aktywistką z« opozycji”.


A wy jak oceniacie wyrok sądu dla tak zwanej Babci Kasi?

KW

Babcia Kasia w akcji. Fot. PAP/Marcin Obara

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj172 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka