Magdalena Ogórek. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Magdalena Ogórek. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Ogromne emocje na wizji. Starcie posłanki z Magdaleną Ogórek i poważne oskarżenia

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 158
Dramatyczna historia pani Joanny, pokazana przez „Fakty” TVN, budzi ogromne medialne emocje. Do sprawy odniosły się również media publiczne. W programie "Minęła dwudziesta" TVP Info doszło do gwałtownej scysji między prowadzącą program Magdaleną Ogórek a posłanką Nowej Lewicy Anitą Sowińską. Oskarżenia były naprawdę mocne.

TVP Info reaguje na materiał TVN o pani Joannie

Posłanka lewicy Anita Sowińska oskarżyła TVP i polityków rządzącej partii, że „już raz zabili dziecko”. Magdalena Ogórek nie pozostała jej dłużna: „Mogę zaraz ja zacząć opowiadać na wizji o tym, jak wy zaszczuwacie moje dziecko, co robią media, które was wspierają”.

Wszystko zaczęło się od materiału wyemitowanego we wtorek w „Faktach” TVN. Poświęcony był działaniom krakowskich policjantów wobec pani Joanny, która zażyła tabletkę wczesnoporonną. To rozpętało kolejną dyskusję o prawach kobiet, aborcji i podejściu do instytucji publicznych do kobiet, które zdecydowały się przerwać ciążę.


Praktycznie cała środa w mediach upłynęła pod znakiem tej sprawy. Politycy opozycji zbudowali wokół niej jeszcze jedną oskarżycielską opowieść o rządach PiS.

Historia została poruszona również w podsumowaniu najważniejszych wydarzeń dnia TVP Info, czyli programie „Minęła dwudziesta”. 

– To kolejny haniebny przykład, kiedy opozycja wykorzystuje tragedię kolejnej kobiety po to, by prowadzić wojnę polityczną, fokusować swoich wyborców na nienawiści i agresji wobec partii rządzącej - oceniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości, a także lekarka Katarzyna Sójka.

Posłanka lewicy: "Rządzący politycy już raz zabili dziecko"

W debacie uczestniczyła również posłanka Nowej Lewicy Anita Sowińska. – Polki w państwie PiS-u nie czują się w Polsce bezpiecznie. To jest państwo, które dąży do państwa fundamentalistycznego - stwierdziła. 

– Fakty są takie, że w Polsce nie można przerwać ciąży. (...) Domagamy się likwidacji klauzuli sumienia. Nie szczuję na lekarzy. Wy przedstawiacie to tak, że my domagamy się jakiś lewackich standardów – przekonywała.

A później posłanka lewicy uderzyła mocniej. Powiedziała, że TVP oraz politycy partii rządzącej „już raz zabili dziecko” (syna posłanki KO). – Przez szczucie na ludzi odebrało sobie życie. To jest niemoralne. Wykorzystujecie tragedię ludzką do własnych celów politycznych. To jest obrzydliwe – perorowała.


Magdalena Ogórek: To wy zaszczuwacie moje dziecko

Magdalena Ogórek nie wytrzymała i wybuchła. 

– Wypraszam sobie takie sformułowania pani poseł, bo one są straszne i nieprawdziwe. Mogę zaraz ja zacząć opowiadać na wizji o tym, jak wy zaszczuwacie moje dziecko, co robią media, które was wspierają. Pani była stanowcza, ja też jestem stanowcza. Niech pani poseł nie obraża dziennikarzy TVP – powiedziała. 

Ogórek zakończyła:

„Przypomnę tylko w ramach rekapitulacji, że to są polskie media i tu wszyscy z kulturą słuchamy i szanujemy to, co mówi druga strona i nie ma takich sytuacji, jaką zaproponowała na przykład Katarzyna Kolęda-Zaleska, ta sama redaktor, która do Tuska mówiła »per profesorze«, a gdy nie pasowały jej poglądy interlokutora, wyprosiła pana posła Jacka Żalka ze studia”.

KW

Magdalena Ogórek. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj158 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura