Jarosław Kaczyński jest zapracowany. Fot. PAP/Paweł Topolski/Twitter/Canva
Jarosław Kaczyński jest zapracowany. Fot. PAP/Paweł Topolski/Twitter/Canva

Pracowite tygodnie prezesa PiS. Nie chce przystać na apele członków partii

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 37
Czwartkowy „Super Express” podaje, że politycy PiS usilnie namawiają Jarosława Kaczyńskiego, by zrobił sobie chociaż krótkie wakacje tego lata. „Wszyscy go namawiają, żeby odpoczął chociaż dwa, trzy dni. Zdrowie prezesa jest dla nas najważniejsze” - mówi „SE” poseł PiS Michał Jach.

Jesienią wybory parlamentarne. Emocje coraz większe

Jesienią w Polsce odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Choć kampania wyborcza oficjalnie się jeszcze nie rozpoczęła i choć nie znamy jeszcze – przynajmniej oficjalnie – daty wyborów, jest jasne, że tegoroczne wakacyjno-urlopowe miesiące nie sprzyjają wypoczynkowi polityków. Tym bardziej, że PiS czuje na plecach oddech swojego największego politycznego przeciwnika, czyli Platformy Obywatelskiej, kierowanej przez Donalda Tuska. Lider PO nie ustaje w podkręcaniu politycznych emocji wśród wyborców.


„Z miłości do Polski”. Pikniki rodzinne PiS

Prawo i Sprawiedliwość od początku lipca organizuje pikniki rodzinne pod hasłem „Z miłości do Polski”. Wakacyjna, spokojniejsza formuła – którą na celownik wzięły nawet niemieckie media – kontrastuje z dużymi emocjami, które stara się wzbudzić opozycja. 

PiS chce jednak, aby prowadzone w trakcie pikników rozmowy z mieszkańcami kolejnych miejscowości pomogły w przygotowaniu programu partii na jesienne wybory parlamentarne. Przypomnijmy, że cykl pikników rodzinnych zainaugurował w sobotę 8 lipca w Pułtusku prezes rządzącej partii Jarosław Kaczyński.


"Prezes się tylko uśmiechnął"

Pikniki „Z miłości do Polski” z lidera PiS będą odbywać się przez całe lato. Media spekulują: czy Jarosław Kaczyński w tej sytuacji znajdzie czas na odpoczynek? Wicepremier najchętniej spędza urlopy na pieszych wędrówkach po Beskidzie Sądeckim. Uwielbia też wędkowanie w Zalewie Szczecińskim

Michał Jach, szef sejmowej komisji obrony i wielokrotny towarzysz prezesa podczas letnich wypadów, mocno ubolewa, że Jarosław Kaczyński nie ma teraz czasu na odpoczynek i podreperowanie zdrowia - podaje „Super Express”.

– Wszyscy, którzy mają okazję porozmawiać z prezesem, namawiają, żeby odpoczął chociaż dwa, trzy dni. Zdrowie prezesa jest dla nas najważniejsze. Niedawno miałem okazję przypomnieć, że czeka na niego zachodniopomorskie powietrze, ale prezes tylko się uśmiechnął i nie wiem, jak zdecyduje – zdradził „SE” polityk PiS.

Kolejny piknik rodzinny PiS odbędzie się w niedzielę 23 lipca. Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami gminy Stawiski (województwo podlaskie, powiat kolneński).

KW

Jarosław Kaczyński jest zapracowany. Fot. PAP/Paweł Topolski/Twitter/Canva

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka