Szymon Hołownia. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Szymon Hołownia. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Zaskakujący pomysł Hołowni. Chce wprowadzić nowy rejestr Polaków

Redakcja Redakcja Polska 2050 Obserwuj temat Obserwuj notkę 50
Szymon Hołownia zaskoczył opinię publiczną. Polityk proponuje utworzenie nowego rejestru osób, które zasiadają m.in. zarządach lub radach nadzorczych. Uspokajamy, że chodzi jednak jedynie o państwowe spółki.

Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami Puław

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia zapowiedział w piątek, że - jeśli jego formacja wygra wybory - to wprowadzi "KROPKĘ", czyli Krajowy Rejestr Osób Publicznie Eksponowanych – żeby każdy, kto będzie miał zostać zatrudniony w zarządzie albo w radzie nadzorczej, mógł być zweryfikowany.

Przewodniczący Polski 2050 wziął udział w spotkaniu otwartym z mieszkańcami Puław w ramach trasy #Jest!Trzecia Droga, podczas którego przedstawił założenia programu "Spółki do remontu". Hołownia podkreślił, że jego ugrupowanie ma konkretny program uzdrowienia majątku Skarbu Państwa i majątku komunalnego.


Hołownia ostro o kondycji państwowych spółek. Ma pomysł na ich uzdrowienie

Zapowiedział, że - jeśli jego formacja wygra wybory - to w Grupie Azoty, Orlenie, PGNiG i innych miejscach "nie będzie ludzi Kaczyńskiego, ale nie będzie też ludzi Hołowni, Kosiniaka, Tuska". - Będą ludzie, których zadaniem będzie pomnażanie naszego wspólnego majątku - oznajmił.

- Wprowadzimy KROPKĘ - Krajowy Rejestr Osób Publicznie Eksponowanych. Każdy, kto będzie miał zostać zatrudniony w jakimś zarządzie albo w radzie nadzorczej, będzie mógł być zweryfikowany w internecie - powiedział, dodając, że w rejestrze będzie można sprawdzić, czy kandydat jest krewnym aktywnego polityka.

- Wprowadzimy zasadę, że - jeżeli poseł, senator, burmistrz, prezydent, ktokolwiek - chce iść z polityki, również tej samorządowej, do biznesu, to obowiązuje go roczna karencja. To nie można się przesiąść z jednego stołka w polityce na stołek w biznesie – stwierdził. Zdaniem lidera Polski 2050, trzeba też zmniejszyć liczebność rad nadzorczych. - One są dzisiaj rozbudowywane sztucznie po to, żeby można było większej liczbie osób płacić gaże za to, że w tych radach nadzorczych są" – powiedział.

Hołownia o Grupie Azoty Puławy. "Rządzący wykończyli ten zakład"

Odpowiadając na pytanie radnego powiatu puławskiego Andrzeja Mitruczuka (Klub Radnych „Samorządowcy”) o plany dotyczące Grupy Azoty Puławy stwierdził, że "trzeba uporządkować kwestię zarządu zarówno w Puławach, jak i w całej Grupie Azoty". Mówiąc o Grupie Azoty Puławy, stwierdził m.in. że - jego zdaniem – rządzący przez ostatnie lata "wykańczali ten zakład" i "drenowali zawyżonymi cenami gazu i prądu".

MB

Źródło zdjęcia: Szymon Hołownia przemawia. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka