Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Zofia Bichniewicz
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Zofia Bichniewicz

Ziobro zaskarży TVN. Stacja ma łamać zasady na potęgę

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Zdecydowałem skierować skargę na stację TVN do KRRiT - poinformował w czwartek Zbigniew Ziobro. W ocenie ministra sprawiedliwości, stacja łamie zasadę bezstronnego relacjonowania wydarzeń o charakterze przestępczym.

Ziobro krytykuje TVN: Stacja w sposób rażący łamie zasady bezstronnego relacjonowania wydarzeń

Minister sprawiedliwości negatywnie ocenił relacjonowanie przez stację TVN orzeczeń sądów, które dotyczyły zdarzeń z użyciem przemocy związanych ze względami ideologicznym na przykładzie relacjonowania treści z jego środowej konferencji.

– Stacja ta w sposób rażący łamie zasady bezstronnego relacjonowania wydarzeń i pokazywania w sposób obiektywny i bezstronny tak, aby potępiać zachowania, które są nasycone przemocy i stanowią zachowanie bezprawne i przestępcze – stwierdził.


"Promowanie zachowań agresywnych i przyzwalanie na nie"

Ziobro podkreślił także, że stacje ogólnopolskie mają obowiązek do bezstronności i rzetelności informacji oraz pokazywania faktów w sposób, który nie będzie nasuwał wątpliwości, że jest to niejako promowanie zachowań agresywnych i przyzwalanie na nie. – A przyzwalanie, przemilczanie takich faktów jest tak naprawdę promowaniem zachowań agresywnych, które mają charakter bandycki, które eskalują, których jest coraz więcej – wskazał.

Ziobro chce reakcji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

– Zdecydowałem wobec takich zachowań stacji TVN, która to stacja nie po raz pierwszy pokazuje, że jest zaangażowana ideologicznie, zaangażowana jest w względy propagandy, a nie pokazywanie informacji, faktów i prawdy, skierować skargę do konstytucyjnego organu, który ma czuwać nad rzetelnością działania mediów, czyli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby tę sprawę rozpatrzyła – przekazał minister.

Jak podkreślał, „nie może być tak, aby przestępcy dostawali sygnał, że jeżeli dopuszczą się pobicia właściwych osób, to jedna z wiodących telewizji będzie sprawę przemilczać”. 

KW

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Zofia Bichniewicz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura