Oskar Szafarowicz (L), Michał Kołodziejczak (P) / źródło: Instagram, PAP
Oskar Szafarowicz (L), Michał Kołodziejczak (P) / źródło: Instagram, PAP

Szafarowicz rozbił konferencję Kołodziejczaka. O co poszło?

Redakcja Redakcja Agrounia Obserwuj temat Obserwuj notkę 235
W poniedziałek szef AgroUnii Michał Kołodziejczak zorganizował konferencję prasową, podczas której doszło do spięcia pomiędzy nim a członkiem Forum Młodych PiS – Oskarem Szafarowiczem. — Pan manipuluje i zostanie pan pozwany w trybie wyborczym. Zmanipulował pan wypowiedź i takich wypowiedzi będziemy unikać — powiedział Kołodziejczak.

Działacz PiS atakuje Kołodziejczaka

— Pochodzę z sieradzkiego, tak jak pan i byłem wczoraj na dożynkach wojewódzkich w Paradyżu, gdzie rozmawiałem z rolnikami, którzy też pana znali i działali z panem w województwem łódzkim w okolicach Sieradza. przypomnieli mi oni kilka faktów — mówił Szafarowicz podczas konferencji prasowej AgroUnii.

Działacz PiS przypomniał sytuację z 9 maja 2018 roku, kiedy to Kołodziejczak wraz z grupą rolników miał "wytarzać w kapuście" flagę Unii Europejskiej. 

— Mówiliście, że Unia Europejska zdradziła rolników, że należy rozważyć czy z tej oszukańczej organizacji wystąpić — powiedział.


Szef AgroUnii: "Pan manipuluje"

Kołodziejczak odpowiedział Szafarowiczowi, zarzucając mu manipulację.

— Pan manipuluje. Tutaj gwiazda TVP i kandydat PiS w wyborach przyszedł sobie robić happening. Niech sobie sam zorganizuje konferencje i to opowiada — mówił szef AgroUnii. Kołodziejczak miał również podkreślać, że podczas wspomnianego przez działacza PiS wydarzenia wskazywano na to, że "UE nie dało rekompensat dla polskich rolników za poniesione straty, spowodowane embargiem rosyjskim".

Kołodziejczak zapowiada pozew

Kołodziejczak zapowiedział, że pozwie Szafarowicza.

— Zostanie pan pozwany w trybie wyborczym — powiedział. — Zmanipulował pan wypowiedź i my będziemy takich wypowiedzi unikać, a może pana całkiem zlekceważymy, bo nie wiem czy to jest postać wiarygodna. Nigdy nie mówiliśmy, żeby z Unii Europejskiej wychodzić — dodał Michał Kołodziejczak. — Nie deptaliśmy flagi unijnej, nie deptaliśmy. Nie było deptanej flagi — podsumował.

Szafarowicz komentuje sprawę

Do sprawy, za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się Oskar Szafarowicz.

— Konkretne pytanie, które zadawali wczoraj oszukani rolnicy z okolic Sieradza, których spotkałem na Dożynkach Województwa Łódzkiego w Paradyżu: Czy Michał Kołodziejczak nadal uważa tak jak w 2018r., że Unia Europejska zdradziła Polaków, oszukała polski naród, a barwy UE „to nie nasza flaga”? — napisał na Instagramie.

— 9 maja 2018r. działacze AgroUnii tarzali flagę UE w kapuście i wznosili polexitowe hasła! Michał Kołodziejczak nie odciął się wtedy od nich! — dodał. — Dziś straszy mnie pozwem, a der Onet odmawia mi miana „obywatela” po zadaniu tego pytania — podsumował. Do swojego wpisu dołączył nagranie z poniedziałkowego spięcia z Kołodziejczakiem.


RB

(na zdjeciu: Oskar Szafarowicz (L), Michał Kołodziejczak (P) / źródło: Instagram, PAP)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj235 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka