Zobaczył nową stawkę czynszu i złapał się za głowę. Koszmarna podwyżka

Redakcja Redakcja Inflacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Mieszkaniec Łodzi za 35-metrową kawalerkę będzie płacił o 200 złotych więcej, niż latem ubiegłego roku. Zdziwiony wysoką kwotą czynszu mężczyzna pokazał rachunek "Faktowi".

Ogromna podwyżka opłat za mieszkanie

- Jestem wściekły. Wszystko drożeje, a moja pensja od lat stoi w miejscu. Nie zdziwię się, jak za głupią kawalerkę za rok będę płacił czterocyfrowy czynsz i będę się zastanawiać, czy kupić jedzenie, czy zrobić opłaty - stwierdził mieszkaniec Łodzi w rozmowie z dziennikarzami. Z pisma od spółdzielni mieszkaniowej wynika, że dostanie podwyżkę o 120 złotych za czynsz. W porównaniu z lipcem 2022 r. będzie płacić o 200 złotych więcej. Obecnie koszt utrzymania 35-metrowej kawalerki wynosił w jego przypadku 604,01 złotych.

Łódzka spółdzielnia w korespondencji z wściekłym użytkownikiem lokalu jako powód podwyżki czynszu podała zmianę taryfy przez elektrociepłownię, a także "konieczność urealnienia dotychczasowych kosztów". W mieście opłata za nieruchomości będzie wynosić aż 720,72 złotych. Jak porównuje "Fakt", jeszcze w sierpniu ub. roku było to ok. 546 złotych, a w 2021 r. - 471 zł.

To najbardziej podrożało w rachunkach za czynsz

Na rachunkach ze spółdzielni najbardziej w górę poszły opłaty za centralnego ogrzewanie - z 2,84 zł do 4,75 zł/m kw. Więcej płaci się ponadto za ogrzewanie metra sześciennego wody w blokach. W Łodzi nie wzrosły za to rachunki za fundusz remontowy i eksploatacji.

Fot. Bloki w Łodzi/Wikipedia

Czytaj też:

„Porozmawiajmy o muzyce 001”

Brakuje paliwa na stacjach? Orlen uspokaja. "To fake news"

Niemiecka prasa: Polska nie taka zła. "Nie spisujmy jej na straty"

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka