PAP
PAP

Kukiz mówi, że wierzy Kaczyńskiemu. Chce zniesienia immunitetów posłom i senatorom

Redakcja Redakcja Kukiz'15 Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Na sobotniej konwencji programowej PiS w Końskich wystąpił Paweł Kukiz. Polityk wystartuje z list Zjednoczonej Prawicy w październikowych wyborach. Muzyk przedstawił swoje postulaty, których spełnieniem warunkuje dalszą współpracę z ZP. Pochwalił też wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Konwencja PiS. Kukiz przedstawia swój program

Wprowadzenie sędziów pokoju, zmiany w ordynacji wyborczej, dzień referendalny w samorządach, zniesienie immunitetów posłom i senatorom - to punkty programu wymienione na konferencji PiS przez Piotra Kukiza. Według Kukiza "pierwszy polski polityk, któremu można wierzyć, to Jarosław Kaczyński".

Jak wymieniał Kukiz podczas sobotniego wystąpienia w Końskich na konferencji programowej PiS "obecnie wpisano do programu Zjednoczonej Prawicy, do programu PiS, sędziów pokoju wybieranych bezpośrednio przez obywateli". - Uważam, że taką prawdziwie obywatelską reformę sądownictwa należy zacząć od tego parteru, od dołu. Ci sędziowie, którzy rozstrzygają o naszych najprostszych sprawach, powinni być bezpośrednio przez nas wybierani i wtedy mamy konstytucyjną zasadę kontroli obywateli nad sądownictwem. Proste - wskazywał.

Ponadto - jak kontynuował - do programu PiS wpisano "zmianę ordynacji wyborczej - 230 posłów wybieranych bezpośrednio przez obywateli, 230 posłów przez partie polityczne". - To jest sprawa kapitalna, kluczowa, która zmienia logikę państwa, państwo staje się państwem obywatelskim, krok po kroku - podkreślił Kukiz.


- Oprócz tego mamy dzień referendalny w połowie kadencji w samorządach, gdzie obywatele będą bezpośrednio zadawać pytania i bezpośrednio oczekiwać na to odpowiedzi i w ten sposób zmuszać włodarzy, którzy mają pięcioletnią kadencję do pilnowania swoich obietnic wyborczych" - mówił Kukiz.

Jak kontynuował kolejnym ważnym postulatem jest zniesienie immunitetów posłom i senatorom. - Popatrzcie, jak zyska życie i tzw. debata polityczna, czyli obecnie wzajemne bluzganie się, gdybyśmy mieli dwie rzeczy już wprowadzone, czyli sędziów pokoju do rozstrzygania najprostszych spraw, czyli pomówień, i zniesienie immunitetów. Gwarantuję wam, że 90 proc. tych rozszalałych polityków na Twitterze znacznie zeszłoby z tonu. Proste - przemawiał Kukiz.

Kukiz pochwalił Kaczyńskiego

Zaznaczył, że "pierwszy polityk polski, który wywiązał się absolutnie ze wszystkich swoich zobowiązań i któremu można wierzyć, to jest Jarosław Kaczyński".

- Jestem tutaj z wami, bo te zmiany zostały wpisane do programu PiS, jest to jedyna partia, która dotrzymuje swoich obietnic. Dlatego jestem tutaj, żeby z tą partią razem zwyciężyć dla Polski, bo Polska zawsze była, jest i będzie moją jedyną partią - podkreślił na zakończenie Kukiz.

MB

Fot. Paweł Kukiz na konwencji PiS/PAP,  Łukasz Gągulski

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj8 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka