Aneta Szubryt. Fot. Facebook
Aneta Szubryt. Fot. Facebook

Tajemnicze zaginięcie młodej Polki. Tropy prowadzą aż do Tajlandii

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Wrocławska policja poszukuje Anety Szubryt. 23-letnia Polka zaginęła w połowie września. Detektywi odkryli, że ślady kobiety prowadzą aż do Tajlandii. Ta sama grupa detektywów prowadziła śledztwo ws. morderstwa Anastazji na wyspie Kos.

Aneta Szubryt z Wrocławia zaginęła w połowie września

Aneta Szubryt zaginęła w czwartek 14 września. Widziano ją po raz ostatni gdy opuszczała swoje mieszkanie przy ulicy Zachodniej we Wrocławiu (osiedle Szczepin). 

Było to między godziną 8.00 a 17.00 - pod nieobecność siostry zaginionej. Ostatni kontakt z Anetą Szubryt został nawiązany około godziny 16:15 na aplikacji Messenger. Później młoda kobieta nie kontaktowała się już z rodziną ani przyjaciółmi.

Aneta Szubryt. Tropy prowadzą do Tajlandii

Wiadomo, że 23-latka w dniu zaginięcia podróżowała samolotem z Wrocławia do Monachium w Niemczech. Stamtąd udała się do Bangkoku, stolicy Tajlandii (LOT LH772 o godzinie 22:25). Oba połączenia wykonane zostały liniami lotniczymi Lufthansa – to ustalenia służb.

Detektywi zajmowali się też sprawą zamordowania Anastazji na Kos

Za zaginioną podążyli detektywi, którzy współpracowali także przy śledztwie dotyczącym morderstwa Anastazji na greckiej wyspie Kos

– Potwierdzam, że nasza agencja detektywistyczna, wraz z "Dziennikiem Śledczym", realizuje działania na terenie Tajlandii w związku z zaginięciem 23-letniej Anety Szubryt – powiedział w rozmowie z Onetem Dawid Burzacki, szef zespołu detektywów.

Wiadomo, że Aneta dotarła na lotnisko. Z monitoringu wynika, że 23-latka podróżowała sama. W próbach odnalezienia młodej kobiety pomaga polska ambasada w Bangkoku oraz rodzina zaginionej.

Aneta potrzebuje swoich leków

Bliscy Anety Szubryt proszą o pomoc w poszukiwaniach. Dramatyzmu całej sytuacji dodaje fakt, że 23-latka powinna regularnie przyjmować leki, których najprawdopodobniej przy sobie nie posiada.  Ich brak może zdecydowanie pogorszyć jej stan zdrowia emocjonalnego.


Aneta Szubryt - rysopis i zdjęcie

Zdjęcia zaginionej zostały udostępnione przez komisariat Policji Wrocław-Stare Miasto. Aneta mogła mieć na sobie buty sportowe marki Vans. W dniu zaginięcia miała włosy do ramion koloru rudego. Na dekolcie ma tatuaż w kształcie kwiatka, a na prawym udzie kolorowy tatuaż w kształcie syreny. Dodatkowo na wewnętrznej stronie nadgarstka ma tatuaż w kształcie znaku zapytania. Ma też kolczyk w nosie oraz dolnej wardze. 

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu 23-latki, proszone są o jak najszybszy kontakt z wrocławską policją pod numerami telefonu: 47 87 131 31, 47 87 143 90. Zgłoszenia można kierować także za pośrednictwem numer alarmowego 112.


KW

Źródło zdjęcia: Aneta Szubryt. Fot. Facebook

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo