Minister Sasin: Niskie ceny opłacają się Orlenowi. Fot. Grupa Orlen
Minister Sasin: Niskie ceny opłacają się Orlenowi. Fot. Grupa Orlen

Minister Sasin: Niskie ceny paliw zostaną z nami na dłużej

Redakcja Redakcja Paliwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Niskie ceny opłacają się Orlenowi: „To jest stały element polityki Orlenu, żeby dbać o niskie ceny na stacjach benzynowych” - mówił w Polsat News Jacek Sasin. Minister aktywów państwowych zapewnił, że benzyny na stacjach nie będzie brakować.

Minister Sasin: Niskie ceny opłacają się Orlenowi

„To nie jest jakaś akcja, która potrwa kilka dni i następnie te ceny wystrzelą. Rynkowo to się Orlenowi opłaca. To jest stały element polityki Orlenu, żeby dbać o niskie ceny na stacjach benzynowych. Mogę zapewnić, że w Polsce będą najniższe albo jedne z najniższych cen paliwa w Europie, to jest trwała tendencja” - zapewniał w Polsat News minister aktywów państwowych Jacek Sasin.


Benzyny nie będzie brakować

Jacek Sasin pytany, czy w związku z tym, że niektórzy kierowcy zaczynają tankować benzynę na zapas, nie będzie jej brakować na stacjach, zapewnił, że „nie będzie brakować”. Stwierdził, że tańsza benzyna jest efektem działań rynkowych Orlenu, „które były podejmowane przez ostatnie osiem lat”. – W tej chwili te działania optymalizacyjne Orlenu zaczynają przynosić efekt. Stąd są takie ceny – mówił. Zapewnił, że ten trend się będzie utrzymywał.

– Mogę zapewnić, że w Polsce będą albo najniższe, albo jedne z najniższych cen paliwa w Europie i że to jest trwała tendencja. Jeśli my będziemy rządzić jako PiS – stwierdził Sasin.


"Obserwujemy cały czas, jak wyglądają ceny rynkowe energii"

Sasin był też pytany, co będzie z tarczą antyinflacyjną i limitami tańszej energii w przyszłym roku. – Jeśli będzie potrzeba rzeczywiście przedłużenia tych działań, to będziemy to robić – powiedział. Dodał, że decyzja w tej sprawie będzie „w końcówce roku”.

– W tej chwili mamy rozwiązania na ten rok, będziemy obserwować i obserwujemy cały czas, jak wyglądają ceny rynkowe energii – stwierdził minister aktywów państwowych.

Minister zastrzegł, że „jest za wcześnie, by prorokować, jakie będą ceny energii po 1 stycznia”. Jak zapewnił, „nigdy nie dopuścimy do tego, żeby energia w Polsce, ciepło, prąd był dla Polaków dobrem luksusowym”.

Tarcza Antyinflacyjna to przedłużona 0-proc. stawka VAT na podstawowe produkty żywnościowe. Rząd przedłużył obniżoną stawkę VAT na te produkty do końca 2023 r.

19 września br. weszły w życie przepisy nowelizacji rozporządzenia ws. szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Dotyczą one uwzględnienia w rachunkach 12-proc. obniżki cen prądu dla gospodarstw domowych.

KW

Źródło zdjęcia: Minister Sasin: Niskie ceny opłacają się Orlenowi. Fot. Grupa Orlen

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj40 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka