Michał Kołodziejczak przed siedzibą TVP. Fot. Twitter/@EKOlodziejczak_
Michał Kołodziejczak przed siedzibą TVP. Fot. Twitter/@EKOlodziejczak_

Nie wpuścili Kołodziejczaka do TVP. Pereira pokazuje sms-y z PO

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 98
Telewizja Polska nie wpuściła do programu "Minęła 20" kandydata KO Michała Kołodziejczaka. Jak tłumaczą ludzie z TVP, Kołodziejczak nie był zaproszony do audycji. Lider Agrounii nie krył oburzenia i zarzucił mediom publicznym kłamstwo. Do sprawy odniósł się również wiceszef TAI Samuel Pereira, który pokazał sms-y z przedstawicielem KO.

Kołodziejczak: tak knebluje się usta!

W środę wieczoram Michał Kołodziejczak udał się do siedziby TVP, by wziąć udział w programie "Minęła 20". Na miejscu czekała na niego smutna informacja, ponieważ nie został wpuszczony, o czym powiedział na swoim profilu X (dawniej Twitter). "Tak knebluje się usta! Tak blokuje się Polakom dostęp do wiedzy o tym co dzieje się w Polsce! Do TVP wpuszczają tylko swoich. Nie zostałem dziś wpuszczony do programu "Minęła 20" w TVP Info mimo tego, że zostałem zgłoszony przez sztab KO do programu" – przekazał. 


– Stanął ochroniarz, przyszła jakaś kobieta, która powiedziała, że to jest ich firma i ja nie mogę tam wejść. Oni boją się spokojnej, merytorycznej rozmowy, konkretnej wypowiedzi. Po ostatnim spotkaniu ze mną w "Minęła 20" widzieli nie da się wyprowadzić mnie z równowagi, że jestem spokojny i nie dałem się sprowokować – relacjonował Kołodziejczak w rozmowie z WP. 

– Wysłali nawet kamerę, były też jakieś dwie kobiety, które starały się sprowokować mnie przez kilka minut. Doszedł jeszcze dziennikarz z mikrofonem. Chcieli pewnie doprowadzić do sytuacji, żebym się na nich zdenerwował. To się nie udało – dodał. 


"Prorosyjski działacz" 

Z kolei w programie prowadzący Miłosz Kłeczek przekazał, że "do siedziby TVP próbował wejść, czy też wtargnąć, niezaproszony wcześniej jeden z prorosyjskich działaczy Koalicji Obywatelskiej".

Pereira pokazuje sms-y

Do zdarzenia odniósł się szef portalu tvp.info Samuel Pereira. "Od początku zaplanowana ustawka. Byli zaproszeni parlamentarzyści, a nagle o 14:57 zaczęli wciskać Kołodziejczaka w smsach" – napisał.

Pereira dołączył również sms-y, które wymieniał w tej sprawie z działaczką KO Pauliną Klimek. Możemy z nich wyczytać, że do programu "Minęła 20" zapraszani są jedynie parlamentarzyści, a Michał Kołodziejczak nim nie jest. 

MP

Michał Kołodziejczak przed siedzibą TVP. Fot. Twitter/@EKOlodziejczak_

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj98 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura