Pixabay.com
Pixabay.com

Znany dziennikarz został listonoszem. "Było bardzo ciężko"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Przebranżowienie się jest normą w dzisiejszych czasach. Ale rzadko się zdarza, żeby znany dziennikarz porzucił media na rzecz... rozdawania przesyłek. Na taką zmianę zawodową zdecydował się Paweł Czado. - Poczta okazała się kosmosem - tak zrelacjonował swoje pierwsze dni w nowej pracy.

Dziennikarz zmienił redakcję na pocztę 

Paweł Czado postanowił podzielić się swoją historią za pośrednictwem Facebooka. Redaktor nie wyjaśnił jednak, dlaczego postanowił pożegnać się z mediami.

- Pewnie niektórzy z Was wiedzą, że na początku roku zrezygnowałem z dziennikarstwa. Na początku myślałem, że przez rok nie będę nic robił, czy też będę robił nic, szybko jednak zmieniłem zdanie. (...) Zostałem listonoszem - zaczął swój wpis były dziennikarz.

W dalszej części relacjonuje, że w praca przy roznoszeniu listów jest dużo cięższa niż powszechnie się wydaje. Dodał jednak, że bardzo się mu ona podoba.

- Poczta okazała się osobnym kosmosem: instytucją z osobnymi prawidłami, osobnymi regułami i własnym sposobem działania. Musiałem całkowicie przestawić sposób myślenia, musiałem przede wszystkim nauczyć się zupełnie innego sposobu koncentracji. Właśnie koncentrowanie się jest moim zdaniem kluczowym elementem tej pracy. Bez niego nic. Nie będę mówił o szczegółach: co jest na poczcie, zostaje na poczcie. Chcę jedynie zaznaczyć, że pozory mylą. Nie jest tak, że listonosz tu na luzie pośle buziaka, tam napije się kawki, czasem wrzuci z wdziękiem list do skrzynki jak mu się zachce i adieu… To zabrzmi górnolotnie, ale to jednak bardzo odpowiedzialna praca. I trudna - czytamy w części wpisu.

Czado dodał, że na początku "było mu bardzo ciężko". Potem wyjaśnił jednak, że po pewnym czasie poczuł się świetnie w nowej pracy.

- Jestem pogodny, bo udowodniłem sobie, że jestem pożyteczny. A wszystko dzięki listom. No i schudłem 15 kilo - napisał zachwycony mężczyzna.


Kim jest Paweł Czado?

Paweł Czado jest sprawdzonym nazwiskiem jeśli chodzi o tematykę sportową. Dziennikarz był szefem działu sportowego katowickiej „Gazety Wyborczej”, autorem książek o tematyce sportowej.  

MB

Fot.Skrzynka pocztowa. Źródło: Pixabay.com

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura