fot. Facebook
fot. Facebook

Kabareciarze wściekli na Polsat. Podjęli desperacki krok

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 85
Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Młodych Panów zniknął z anteny Polsatu. Przypomnijmy, że stacja bezterminowo zawiesiła emisję programu „Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni”. Teraz komicy wystosowali oświadczenie, w którym wprost atakują władze stacji. - Do zobaczenie nie wiemy kiedy, ale nie tam gdzie do tej pory - stwierdził Robert Górski w opublikowanym oświadczeniu.

Kabaret zdjęty z anteny Polsatu. O co poszło?

Przypomnijmy, że telewizja Polsat zdecydowała się na zdjęcie z ramówki "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni". Przed wyborami z platformy Polsat Box Go zniknęły także wszystkie wyemitowane odcinku trzeciego sezonu kabaretu. Podobnie jest na kanale youtube’owym Polsatu: najnowsze skecze z "Młodych i Moralnych” są z wiosny bieżącego roku.

Telewizja Polsat tłumaczyła wówczas, że poczyniono takie ruchy, ponieważ stacja nie chciała, żeby jej treści były wykorzystywane w kampanii wyborczej. Wybory jednak się zakończyły, a nagrania nie wróciły. Dodajmy, że kabareciarze słynęli z mocno krytyczny skeczy wobec obecnej władzy.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


Komicy ostro o decyzji Polsatu. Padło mocne oświadczenie

Jednak oficjalne pożegnanie się z Polsatem, o którym wcześniej pisaliśmy, to nie wszystko. Członkowie obu kabaretów współtworzących program wystosowali oświadczenie, w którym ostro skrytykowali swój rozbrat ze stacją.

- Z naszego programu najpierw zniknął jeden skecz, potem zawieszono emisję do wyborów, kolejnym terminem emisji był 12 listopada, a teraz przypuszczamy, że nasi widzowie odcinków wcale nie zobaczą. Przypuszczamy, dlatego że wszystkie działania stacji podejmowane były bez jakichkolwiek ustaleń z nami. Na tę rozmowę wciąż czekamy. Dlatego uważamy, że dalsza nasza współpraca z Polsatem na obecnych warunkach nie jest możliwa - przekazali członkowie kabaretów tworzących program „Młodzi i Moralni”.

W innej części oświadczenia kabareciarze wprost zarzucili Polsatowi cenzurę.

- Po tym jak TVP stała się propagandowym narzędziem jednej partii, to właśnie Polsat był przykładem obiektywizmu i artystycznej wolności. Niestety i tu pojawiła się poza publicystyczna polityka, a wraz z nią cenzura - przekazali.

Dalej komicy przypomnieli, że ich program uzyskiwał świetną oglądalność w porównaniu do filmów, które zostały puszczone przez stację zamiast audycji.

Co będzie dalej z "Młodymi i Moralnymi"?

- Do zobaczenia na występach estradowych w całej Polsce lub w innych projektach medialnych - napisali tajemniczo członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju w swoim oświadczeniu na FB.


MB

Fot. Kabaret Moralnego Niepokoju. Źródło: Facebook.com

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura