Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus (C). Fot. PAP/Rafał Guz
Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus (C). Fot. PAP/Rafał Guz

Joanna Scheuring-Wielgus zdradza, na co liczy ws. aborcji. Krytykuje koalicjanta

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
„Cieszę się bardzo, że Marcelina Zawisza wynegocjowała chociażby zapisany wprost artykuł o mowie nienawiści do społeczności LGBT+” - mówiła we wtorek rano w RMF FM Joanna Scheuring-Wielgus z Nowej Lewicy. Posłanka powiedziała też: „z aborcją jest tak, że rzeczywiście tutaj okoniem stoi trochę Trzecia Droga i Szymon Hołownia”.

Joanna Scheuring-Wielgus o pomysłach ws. aborcji

We wtorkowy ranek Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Lewicy, była gościem RMF FM. Polityk Lewicy stwierdziła: „ Tak cieszę się bardzo, że Marcelina Zawisza wynegocjowała chociażby zapisany wprost artykuł o mowie nienawiści do społeczności LGBT+. Cieszę się, że w umowie koalicyjnej są dwa z tego co pamiętam punkty odnośnie do zmian klimatycznych i ochrony środowiska. Cieszę się, że w umowie koalicyjnej jest kwestia mieszkań na wynajem to też się znalazło”.

Scheuring-Wielgus, wcześniej związana z Nowoczesną, stwierdziła, że dla jej obecnej formacji ważna jest „kwestia in vitro, znieczulenia i opieki okołoporodowej”. – To są też nasze postulaty lewicowe, też to wpisaliśmy. Natomiast z aborcją jest tak, że rzeczywiście utaj okoniem stoi trochę TD i Hołownia. Ale my wczoraj jako posłanki i posłowie Lewicy złożyliśmy już laski marszałkowskiej dwa projekty. Liberalizujący prawo aborcyjne i dekryminalizujący aborcję – wyliczała.


"Wczoraj w Sejmie powiało nadzieją, radością i słońcem"

Posłanka Lewicy jest bardzo zadowolona z wczorajszych głosowań w Sejmie. Jak mówiła: „Wierzę w to, co wydarzyło się w Sejmie. Wczoraj w Sejmie powiało nadzieją, radością i słońcem”.

Jej zdaniem, prezydent Andrzej Duda powierzył sformowanie rządu Mateuszowi Morawieckiemu, żeby „trochę go upokorzyć” i „trochę zdyskontować swojego przeciwnika w obozie tzw. Zjednoczonej Prawicy”.


"Prezydent Duda walczy o schedę po Jarosławie Kaczyńskim"

Jej zdaniem „prezydent Duda walczy teraz o schedę po Jarosławie Kaczyńskim. Ta walka już się rozpoczęła. Nie bez kozery przy jego boku pojawił się Mastalerek [Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta - red.]”.

– Przecież jest pan Zbigniew Ziobro, który ma swoich ludzi, jest premier Beata Szydło, jest minister Błaszczak. Oni wszyscy bardzo chcieliby przejąć schedę po Kaczyńskim. I właśnie prezydent Andrzej Duda swoimi gestami, słowami również rozpoczął ten wyścig i będzie chciał go wygrać. Zobaczymy czy mu się uda – dodała.

W opinii Scheuring-Wielgus to właśnie Mastalerek "będzie się zajmował się tzw. brudną, polityczną robotą, żeby ten obóz polityczny do siebie przyciągnąć".

– Zresztą on [Mastalerek - red.] już kilkukrotnie powiedział, że to prezydent Andrzej Duda, co akurat też jest faktem, ma największe zaufanie w środowisku prawicowym. I na tym będzie chciał budować kapitał prezydenta Andrzeja Dudy. I prezydent Duda będzie taką osobą, która będzie stała na czele ale tę robotę, którą trzeba wykonać, będzie wykonywał i wykonuje już Mastalerek – przekonywała w RMF FM posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

KW

Źródło zdjęcia: Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus (C). Fot. PAP/Rafał Guz

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka