źródło: Facebook
źródło: Facebook

Politycy PiS się wściekną. Nitras typowany na szefa ważnego resortu

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 186
Sławomir Nitras jest typowany do objęcia teki ministra sportu w przyszłym rządzie KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy - donoszą media. Polityk znany jest z zaciekłej walki ze Zjednoczoną Prawicą. To także bliski współpracownik prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Media: Nitras na ministra sportu

Z nieoficjalnych informacji zebranych przez TVN24 i „Rzeczpospolitą” wynika, że ministrem sportu i turystyki ma zostać Sławomir Nitras. Wieloletni parlamentarzysta jest szefem struktur Platformy Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim. Wiceministrem w jego przyszłym resorcie ma zostać natomiast jeden z polityków Trzeciej Drogi.

Politycy ugrupowań opozycyjnych, którzy najprawdopodobniej przejmą władzę w nowym parlamencie, nie chcą mówić o personaliach w przyszłym gabinecie nowego premiera. Ma to zrobić sam szef KO Donald Tusk, gdy Sejmowi zostanie powierzona misja stworzenia nowego rządu.

- Liderzy umówili się tak, że Donald Tusk będzie go prezentował na posiedzeniu Sejmu, gdy Sejm przejmie misję tworzenia rządu - powiedział poseł PO Marcin Kierwiński na antenie TVN24.


Politycy PiS go nie znoszą. Oto dlaczego

Sławomir Nitras znany jest szerszej opinii publicznej przede wszystkim z charyzmatycznych wystąpień i z ostrych ataków na obóz Zjednoczonej Prawicy. Polityk często wchodził z przedstawicielami tego ugrupowania w utarczki słowne i nie tylko słowne.

Wyśmiewał się  z polityków PiS, twierdząc, że nie domykają się im paski od spodni. W Jarosława Kaczyńskiego rzucał w Sejmie dziecięcymi bucikami, a na Campusie Polska mówił o "opiłowywaniu katolików".

W wyborach prezydenckich w 2020 roku krewki polityk dosłownie starł się z politycznymi oponentami. Nitras, który wówczas wspierał kandydata PO Rafała Trzaskowskiego, zastosował chwyt zapaśniczy, żeby uniemożliwić przedstawicielowi Suwerennej Polski wejście na zbiornik z nieczystościami, na którym akurat przemawiał prezydent Warszawy.

Politycy PiS nazywają go "bojówkarzem Tuska". Z kolei internetowa działalność Nitrasa tak irytuje członków Zjednoczonej Prawicy, że jeden z polityków Suwerennej Polski publicznie kazał mu się "odwalić".

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


Nitras w latach 2009-2014 był europosłem. Został potem głównym doradcą w gabinecie politycznym premier Ewy Kopacz. W ostatnich latach należy do grona najbliższych współpracowników prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, któremu współprowadził kampanię wyborczą.

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka