Nagła śmierć polskiego żołnierza na misji. Kondolencje z wojska

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
20 listopada 2023 roku nagle zmarł żołnierz Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL w Libanie. Jak podaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych śmierć wojskowego była z przyczyn naturalnych.

Kondolencje z powodu śmierci żołnierza

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w poniedziałek 20 listopada 2023 roku zmarł żołnierz VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNIFIL w Libanie. Do nagłej śmierci doszło z przyczyn naturalnych, w czasie wolnym od służby. Rodzina i bliscy zmarłego żołnierza zostali otoczeni opieką psychologiczną - czytamy na profilu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. 

- Składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia najbliższym zmarłego oraz koleżankom i kolegom z 10 Brygady Kawalerii Pancernej - dodano w komunikacie. 

 

  

Czym zajmuje się polska misja w Libanie? 

Wylatujących do Libanu polskich żołnierzy 31 sierpnia żegnał dowódca kontyngentu, ppłk Radosław Wujda.

- Przez ostatnie miesiące, w trakcie naszych wielomiesięcznych przygotowań i szkoleń poznałem Was bardzo dobrze i wiem, że dowodzić Wami w rejonie misji będzie dla mnie wielkim zaszczytem, ale i wyzwaniem, by postawione nam liczne zadania wykonać w najlepszy sposób- mówił Wujda.

Zadaniem Polaków w Libanie miało być przywrócenie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, ponad to muszą monitorować wycofanie sił zbrojnych Izraela z południowego Libanu, wspierać rząd w przywróceniu efektywnej władzy oraz lokalne społeczności w ramach współpracy cywilno–wojskowej.

W obliczu konfliktu w Strefie Gazy i walki armii izraelskiej z Hamasem, wyzwania Polskich żołnierzy nabierają nowego znaczenia.

- Misja poza granicami kraju to wielkie wyzwanie, nie tylko dla żołnierzy, ale przede wszystkim dla ich rodzin i najbliższych. Bez Waszego wsparcia, zrozumienia i akceptacji dla zadań stojących przed bliskim, który jest żołnierzem, nie bylibyśmy tutaj, gdzie jesteśmy – dodał płk Wujda. 


Fot. PKW UNIFIL

GW 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj10 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo