To będzie bomba dla rodzin chorych dzieci. Wielka inwestycja w szpital

Redakcja Redakcja Zdrowie Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Duże wsparcie nadchodzi dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dyrektor placówki po spotkaniu z politykami Zjednoczonej Prawicy ogłosił, że udało się podpisać umowę na kwotę 298 864 453 zł, która w całości zostanie przeznaczona na modernizację placówki. Rodzice małych pacjentów są zachwyceni. Będzie nowy parking i m.in. oddział psychiatryczny dla dzieci.

Pieniądze dla Szpitala Dziecięcego w Krakowie 

W końcu - mogą powiedzieć rodzice chorych dzieci z Małopolski. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie w Prokocimiu otrzyma prawie 300 mln złotych dofinansowania. Pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę jakości obsługi pacjentów oraz bieżące potrzeby samej placówki.

- W dniu 27.11.2023 r. odbyło się spotkanie Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie prof. Wojciecha Cyrula z Wiceministrem Zdrowia Marcinem Martyniakiem, Panią Poseł  Małgorzatą Wassermann oraz Prorektorem UJCM prof. Tomaszem Grodzickim - czytamy we wpisie na Facebooku na oficjalnym profilu instytucji.

- Tematem spotkania było  podpisanie umowy na kwotę 298 864 453 zł związanej z projektem „Przebudowa i rozbudowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie” .Celem projektu zgłoszonego do finansowania  przez Fundusz Medyczny jest stworzenie warunków do poprawy jakości udzielania świadczeń zdrowotnych przez rozbudowę i unowocześnienie infrastruktury USDK - wyjaśniono. 

Powstanie oddział psychiatrii dziecięcej

W notce przedstawiono też listę celów, na które zostaną przeznaczone pieniądze. Inwestycja potrwa maksymalnie 4 lata. Mieszkańcy Krakowa szczególnie cieszą się z rychłego otwarcia oddziału psychiatrii dziecięcej - z tą gałęzią medycyny są problemy w całym kraju. Oprócz tego powstanie oddział perinatologii dla mam w zagrożonych ciążach. Zaplanowano inwestycję w nowy budynek, do którego zostanie przeniesione część oddziałów dziecięcych w Prokocimiu. 

Bardzo ważnym ułatwieniem dla ewentualnych pacjentów placówki jest też nowy parking. W okolicy szpitala nie było odpowiedniego parkingu. Interesanci parkowali gdzie popadnie, co negatywnie wpływało na okolicę i wywoływało konflikty z okolicznymi mieszkańcami. Strażnicy miejscy często karzą rodziców mandatami. O dziwo, to właśnie rozbudowa i przebudowa okolicznej infrastruktury wzbudziła najwięcej pozytywnych emocji.

"W najbliższych latach odbędzie się:
- budowa wielopoziomowego parkingu podziemnego,
- budowa nowej części szpitala, do której zostaną przeniesione poradnie specjalistyczne,
- budowa Uniwersyteckiego Centrum Pediatrycznego (a w nim Centrum Perinatologiczne oraz oddział psychiatrii dziecięcej),
- przebudowa dróg, placów i chodników" - poinformowały władze placówki.


MB

Fot. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu. 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości