Dziennikarz TVP Miłosz Kłeczek w Sejmie w Warszawie, 5 bm. (tg/doro) PAP/Tomasz Gzell
Dziennikarz TVP Miłosz Kłeczek w Sejmie w Warszawie, 5 bm. (tg/doro) PAP/Tomasz Gzell

Media: Miłosz Kłeczek odejdzie z TVP. Dziennikarz postanowił uciąć spekulacje

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 112
Wiele wskazuje na to, że z TVP odejdzie kolejny dziennikarz o dużej rozpoznawalności. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Miłosz Kłeczek będzie występował na antenie TVP INFO jeszcze przez tydzień. Potem ma definitywnie zakończyć swoją współpracę z Telewizją Polską. Do medialnych informacji postanowił odnieść się sam zainteresowany.

Nieoficjalnie: Miłosz Kłeczek odejdzie z TVP

O odejściu Miłosza Kłeczka z TVP donosił w piątek 8 grudnia portal Wirtualnemedia.pl. Te doniesienia nieoficjalnie potwierdziła też redakcja serwisu Plejada. W TVP INFO Kłeczek będzie występował jeszcze przez tydzień.

Sam zainteresowany postanowił odnieść się do medialnych rewelacji o zakończeniu współpracy z Telewizją Polską na platformie X. Wpis dziennikarza TVP był jednak bardzo oszczędny.

"Jestem w biegu więc krótko. Zostaję do końca" - oświadczył Miłosz Kłeczek.

Internauci nie szczędzili gorzkich słów pod wpisem dziennikarza. Pojawiły się pytania "do końca czego?", stwierdzenia "czyli niedługo". Inny z komentujących stwierdził, że "jako osoba składająca się na pana pensję mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wolałbym płacić za to, żeby siedział pan do końca umowy w domu".


Kłeczek: Wyjdę jako ostatni

Nieco więcej Kłeczek powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl. 

"Zostaję do końca, niezależenie od tego, kiedy on nastąpi, czy w grudniu, czy w styczniu. Gdy będą nas chcieli wyprowadzić, to wyjdę jako ostatni albo jeden z ostatnich" - powiedział.

"Jestem związany z Telewizją Polską i zamierzam wraz z moimi kolegami i koleżankami do końca walczyć o jej dobre imię" - dodał w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Odejście Kłeczka jest kontynuacją serii odejść z Telewizji Polskiej. Tylko w ostatnich tygodniach z redakcji "Wiadomości" TVP odeszli Damian Diaz, Bartłomiej Gracza i Karol Jałtuszewski. Z nieoficjalnych doniesień z TVP odejść ma także prezenterka Danuta Holecka, o czym informowaliśmy pod koniec listopada.


Z ustaleń portalu Wirtualne Media wynika, że Miłosz Klęczek zakończy pracę w TVP 16 grudnia. W spółce nie jest zatrudniony na etacie, pracował na umówie B2B jako jednoosobowa działalność gospodarcza.

W prowadzonych przez siebie programach na TVP Info Miłosz Kłeczek słynął z prowokacji i stronniczych pytań, a dyskusje potrafiły się kończyć awanturami. Polityk Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński wyszedł nawet ze studia w trakcie nagrywania jednego z programów. Kłeczek pokłócił się też m.in. Donaldem Tuskiem i Rafałem Trzaskowskim.

na zdjęciu: Dziennikarz TVP Miłosz Kłeczek w Sejmie w Warszawie, 5 bm. (tg/doro) PAP/Tomasz Gzell

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura