Prezydent Andrzej Duda na nartach. Fot. PAP/archiwum
Prezydent Andrzej Duda na nartach. Fot. PAP/archiwum

Prezydent Duda wrócił do swojego żywiołu. Potrzebna była obstawa

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 69
Prezydent Andrzej Duda zainaugurował sezon narciarski w Małopolsce. Na pierwsze zjazdy wybrał ośrodek Czorsztyn-Ski. Polityk był pod czujną opieką m.in. goprowców.

Prezydent Duda na nartach 

Nie od dziś wiadomo, że prezydent Andrzej Duda jest wielkim miłośnikiem nart. Doczekał się nawet przydomku "Pierwszy narciarz Rzeczypospolitej”. W poprzednich sezonach wielokrotnie brał udział w zawodach charytatywnych.

Prezydent na stoku pojawił się około godz. 9:00. Jak podaje lokalny portal 24tp.pl, Duda towarzyszył w pierwszym treningu młodzieży z klubu LKS Czorsztyn-Ski Kluszkowce. Klub uczy jazdy na nartach 65 dzieci głównie z Kluszkowców i okolicznych miejscowości.

Karetka i GOPR 

Obecni na stoku narciarze opowiedzieli, jak wyglądało to w praktyce. – Dziś rano od 9 prezydent szusuje na nartach na dopiero otwartym wyciągu Czorsztyn-Ski. Obstawa co najmniej 3 auta, plus karetka i goprowcy w pogotowiu na stoku – przekazali na Kontakt24. 


Informacje o szusowaniu polskiego prezydenta potwierdziła również dla TVN24 recepcjonistka hotelu w Czorsztynie. 


Przed prezydentem ciężkie dni 

Prezydent Andrzej Duda będzie miał w najbliższym tygodniu napięty harmonogram. Za chwilę może zostać powołany nowy rząd w tzw. drugim kroku konstytucyjnym. W środę może więc odbyć się zaprzysiężenie. 

W przypadku nieuzyskania przez rząd Morawieckiego wotum zaufania, w poniedziałek o godzinie 16.30 posłowie mają przejść do wyboru premiera w tzw. drugim kroku konstytucyjnym. Wówczas odbędzie się debata, a o godz. 20 głosowanie nad wyborem premiera. We wtorek, 12 grudnia o godzinie 9, nowy Prezes Rady Ministrów ma przedstawić program działania oraz skład rządu wraz z wnioskiem w sprawie wyboru Rady Ministrów. Według harmonogramu głosowanie odbędzie się o godz. 15.

Tego dnia prezydent Andrzej Duda składa wizytę w Konfederacji Szwajcarskiej w związku z udziałem w Spotkaniu Wysokiego Szczebla z okazji 75. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

MP

Prezydent Andrzej Duda na nartach. Fot. PAP/archiwum 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka