Michał Żebrowski (screen: X); Andrzej Duda (Fot. PAP/Paweł Topolski)
Michał Żebrowski (screen: X); Andrzej Duda (Fot. PAP/Paweł Topolski)

Żebrowski zakpił z Dudy. Parodia wystąpienia prezydenta podbija internet

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 169
Michał Żebrowski udostępnił na swoim koncie na Instagramie nagranie, na którym parodiuje prezydenta Andrzeja Dudę. Znany aktor wykpił głośne prezydenckie przemówienie z weekendu, wygłoszone podczas obchodów rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Pastisz w wykonaniu Żebrowskiego jednych rozbawił, drugich rozzłościł.

Andrzej Duda - przemówienie na obchodach 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda w niedzielę 14 stycznia wziął udział w obchodach 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. I wygłosił przemówienie w Hali Sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. 

Mówił: „Nie ma żadnych wątpliwości, że jeżeli chodzi o ruch ludowy w Polsce, jeżeli chodzi o dzieje polskiej wsi, nigdy w naszej historii polska wieś nie miała większego przywódcy niż Wincenty Witos”.

Prezydent RP skrytykował teraźniejszy PSL i koalicję rządzącą, w której wicepremierem jest lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. – Gdzie jest dzisiaj PSL? Uczestniczy w rządzącej koalicji, która zamyka posłów do więzienia – mówił prezydent.

Na wystąpienie prezydenta RP szybko odpowiedzieli politycy PSL:  „Wincenty Witos walczył o Polskę, w której wszyscy są równi wobec prawa, a interes partii nigdy nie jest ponad interesem Ojczyzny”.


Żebrowski kpi z Dudy: Mówi o więźniu hydraulicznym

Aktor Michał Żebrowski odpowiedział Andrzejowi Dudzie krótkim nagraniem na instagramowym stories. Żebrowski sparodiował słowa prezydenta RP. Wideo szybko zaczęło żyć własnym życiem.

Żebrowski, odnosząc się do głośnej sprawy Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, sparodiował prezydenta: „Chciałem powiedzieć, że dzisiaj, dzisiaj dochodzę do wniosku, że jeżeli hydraulik został skazany prawomocnym wyrokiem, został skazany prawomocnym wyrokiem hydraulik, od dzisiaj on się nazywa więzieniem hydraulicznym, tak jak każdy polityk, który został skazany prawomocnym wyrokiem, jest więźniem politycznym. To tyle”.


Jak oceniacie nagranie Michała Żebrowskiego?

KW

Źródło zdjęcia: Michał Żebrowski (screen: X); Andrzej Duda (Fot. PAP/Paweł Topolski)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości