Horna-Cieślak wstawiła zdjęcie młodzieży zajadającej się pizzą. I się zaczęło

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 80
Niezdrowe nawyki żywieniowe, robienie sobie PR-u na dzieciach i siedzenie na podłodze przy jedzeniu - takie zarzuty w dyskusji po opublikowaniu zdjęcia ze spotkania z młodzieżą mogła przeczytać Monika Horna-Cieślak. Rzecznik Praw Dziecka w reakcji na krytykę ograniczyła możliwość komentowania wpisu w mediach społecznościowych.

Horna-Cieślak rozjuszyła internautów 

Jedno niewinne zdjęcie wywołało lawinę dyskusji zwolenników i przeciwników rządu, co wpłynęło na jego zasięg. Monika Horna-Cieślak nie komentuje politycznej rzeczywistości na platformie X, ale jej ostatnia aktywność wzbudziła ogromne zainteresowanie - fotografia ze spotkania z młodzieżą w gabinecie Rzecznika Praw Dziecka ma już ponad 200 tys. wyświetleń. Grupa nastolatków zajada się pizzą wraz z urzędniczką. Oprócz tego na stole są napoje gazowane - w tym cola. 

- Takie rzeczy w gabinecie Rzeczniczki Praw Dziecka. Marzyłam właśnie o tym! - przekazała Horna-Cieślak. 

 


Pizze niezgody

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Jeden z internautów zarzucił Hornej-Cieślak, że jeden z gości RPD siedzi na podłodze. - Każde dziecko w biurze wybiera takie miejsce jakie jest dla niego wygodne :) Proszę przestać patrzeć perspektywą, że „Pani by się czuła” a perspektywą dziecka, które chciało siedzieć właśnie tam a nie przy stole. Szanujemy zdanie dzieci i ich potrzeby. A potrzeby są naprawdę różne - tłumaczyła w odpowiedzi. 

- Nie ma to jak od małego uczyć dzieci złych nawyków żywieniowych ! Brawo! Zuchy - skrytykował inicjatywę inny internauta. 

- Na spotkaniu były osoby na diecie bezglutenowej a dostępność do takiego rodzaju jedzenia jest ogromne utrudniona - odparła Horna-Cieślak. 

- Podawanie dzieciom śmieciowego, niezdrowego żarcia z tektury, to jest właśnie zadanie rzecznika praw dziecka. Co za infantylna żenada... - krytykował ostro Rzecznik Praw Dziecka pisarz fantasy Jacek Piekara. 

Na skutek lawiny takich wpisów Horna-Cieślak ograniczyła możliwość reakcji na wpis do zweryfikowanych użytkowników i tych, którzy śledzą jej konto. Na X pojawiły się też pochlebne komentarze ws. spotkania z pizzą:


  


Rzecznikobusem w Polskę 

Horna-Cieślak zapowiedziała, że będzie spotykała się z dziećmi w całej Polsce, jak również z rodzicami i nauczycielami, a pomoże jej w tym rzecznikobus. - Rzecznikobusem będziemy jeździć po Polsce, m.in. z ofertą edukacyjną i przekazem, że prawa dzieci i dzieciństwo łączą. Nie możemy dzieciństwa traktować w kontrze do czegoś - ogłosiła Rzecznik Praw Dziecka. 


Fot. Monika Horna-Cieślak wraz z młodzieżą w swoim gabinecie/X

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj80 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie