Grupa Polska Press. Fot. PAP/Leszek Szymański
Grupa Polska Press. Fot. PAP/Leszek Szymański

Przyszłość Polski Press. Jest nazwisko kandydata na naczelnego - to polityk

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", Polska Press nie jest aktualnie na sprzedaż. Trwają za to poszukiwania następcy Doroty Kani na stanowisku redaktora naczelnego. Gazeta wskazuje, że wśród "pewniaków" jest były poseł m.in. Twojego Ruchu Janusza Palikota oraz kandydat KO do Sejmu - Andrzej Rozenek.

Polska Press jednak nie na sprzedaż 

Po zwycięstwie koalicji rządzącej, spółka Polska Press należąca do Orlenu, miała zostać sprzedana. Ofertę kupna podobno złożyła grupa ZPR Media, a zainteresowana była również "Wirtualna Polska". Jak podaje "Gazeta Wyborcza", dziennikarze Polski Press nie są zadowoleni z obecnej sytuacji i czekają na rozwiązania. – Wystarczyłoby, gdyby nas odpolityczniono – mówi jeden z pracowników gazecie. 


Jednak z najnowszych informacji "Gazety Wyborczej" wynika, że spółka nie jest wystawiona na sprzedaż. To by oznaczało, że wciąż rządzić nią będzie Orlen. – Spółka nie jest wystawiona na sprzedaż i nie toczą się z naszej strony żadne rozmowy – mówi w rozmowie z "Wyborczą" osoba powiązana z nową ekipą rządzącą. Wskazuje jednak, że trwa dokładna weryfikacja kondycji finansowej Polski Press.

Polityk zastąpi Dorotę Kanię. Obajtek reaguje na doniesienia 

Co ciekawe, dziennik wskazuje, że trwają poszukiwania następcy Doroty Kani, która od 2021 roku pełni obowiązki redaktor naczelnej Polski Press. Wśród kandydatów jest Andrzej Rozenek, były poseł. – I w Polska Press, i w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, i wielu innych miejscach są tak duże zaległości, tak poważne sprawy do naprawienia i do przeprowadzenia, że ktoś musi się tym jak najszybciej zająć. Nie znaczy to, że nie mam innych planów – deklarował polityk w rozmowie z Onet.pl, pytany o doniesienia. 

Do doniesień medialnych odniósł się były prezes Orlenu Daniel Obajtek. - Czytam kolejny raz, bo nie mogę uwierzyć. Ta "nierokująca" Polska Press nagle okazuje się perspektywiczna, a jej odpolitycznienie ma polegać na oddanie jej w ręce... Andrzeja Rozenka. No tak, to zupełne odpolitycznienie, biorąc pod uwagę fakt, że to między innymi były poseł Lewicy, a w 2023 startował z listy KO. Zaskakujące jest, jak w ciągu kilku tygodni zmienia się spojrzenie na tę samą sprawę – napisał w serwisie X.

MP

Grupa Polska Press. Fot. PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura