Kompromitacja i fake w TVP INFO. Uderzono w polityka opozycji po śmierci Komendy

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
W programie TVP INFO pokazano fałszywy wpis, który miał należeć do Przemysława Wiplera. Satyryczne konto odniosło się do śmierci Tomasza Komendy. Wydawców i prezentera nie zastanowiło kilkadziesiąt zaledwie wyświetleń komentarza na portalu X, nim został pokazany widzom. TVP INFO przeprosiło za pomówienie posła Konfederacji.

Śmierć Tomasza Komendy

Jak informowaliśmy w środę w Salonie24, w wieku 47 lat zmarł Tomasz Komenda, który cierpiał na nowotwór. Mężczyzna przesiedział 18 lat w więzieniu za niewinność. Wyszedł na wolność w 2018 roku po tym, jak funkcjonariusze służb we współpracy z prokuraturą dokładnie sprawdzili dowody ze zbrodni w Miłoszycach i odkryli, że zabójca Małgorzaty Kwiatkowskiej z nocy sylwestrowej z 1997 roku jest na wolności. Pogrzeb Komendy odbędzie się w poniedziałek. 


TVP INFO z fake'm w Wiplera

Temat śmierci niesłusznie skazanego i osadzonego w zakładzie karnym na 18 lat poruszały wszystkie media. TVP INFO w wieczornym wydaniu w środę pokazało wpis na portalu X z satyrycznego konta Przemysława Wiplera. "Polska żyje ledwo, komenda już nie" - brzmiała jego treść. Prowadzący program: - Oto komentarz Przemysława Wiplera, kandydata Konfederacji na prezydenta Warszawy, który śmierć Tomasza Komendy skomentował tak.... 

- Pozwolą Państwo, że tego nie zacytuję, ale mogą sobie to Państwo przeczytać - zakończył prezenter TVP INFO. 

- Hej TVP INFO - wzięliście materiał z troll konta jakiegoś anonima i przypisaliście mi jego podłą wypowiedź. Atakujecie mnie kłamstwem w podły sposób, bo jestem kontrkandydatem Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy? Gdzie ta nowa jakość? Naruszyliście moje dobra osobiste i pomówiliście mnie. Proszę o natychmiastowe przeprosiny na antenie i sprostowanie, albo widzimy się w sądzie - oburzył się Przemysław Wipler. 

 


Przeprosiny od TVP INFO

TVP INFO przeprosiło posła Konfederacji. - Bardzo przepraszamy Pana Posła @Przemysława Wiplera za przypisanie mu wypowiedzi dotyczącej śmierci Tomasza Komendy umieszczonej na fałszywym koncie Przemysław Wipler Nowym Prezydentem Warszawy. Jednocześnie zapowiadamy, że stosowne przeprosiny zostaną również opublikowane na antenie TVP INFO - brzmi oświadczenie. Przeprosiny padły też na głównej antenie TVP INFO. 


  

Zobacz rozmowę w Salonie24 z Przemysławem WipleremGW

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura