fot. Facebook
fot. Facebook

Miał być najlepszym piłkarzem świata. Został zdyskwalifikowany

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Piłkarz reprezentacji Francji i Juventusu Turyn Paul Pogba został zdyskwalifikowany na cztery lata z powodu przypadku dopingu na początku tego sezonu. Prawie 31-letni pomocnik był tymczasowo zawieszony od września 2023 roku.

31-latek był już czasowo zawieszony

Wniosek prokuratora sportowego o czteroletnią dyskwalifikację został uwzględniony. Paul Pogba, który 15 marca skończy 31 lat, był tymczasowo zawieszony we wrześniu przez włoski trybunał antydopingowy po pozytywnym wyniku testu na obecność testosteronu. To hormon zwiększający wytrzymałość sportowców.

Badanie przeprowadzono 20 sierpnia po zwycięstwie Juventusu nad Udinese 3:0 w Serie A. Pogba był tego dnia rezerwowym, nie pojawił się na boisku.


Pozytywny wynik testu antydopingowego u Francuza

Pozytywny wynik testu antydopingowego słynnego Francuza został również potwierdzony w analizie drugiej próbki, przeprowadzonej w październiku. Agencja AFP poinformowała, powołując się na osobę z bliskiego otoczenia piłkarza, że zawodnik zamierza złożyć apelację.

Pogba od 2013 roku rozegrał w reprezentacji Francji 91 meczów i zdobył 11 bramek. Przez wiele lat był uważany za jednego z najlepszych pomocników na świecie. W 2018 roku poprowadził kadrę do triumfu na mundialu w Rosji. 

W ostatnich latach borykał się z problemami zdrowotnymi, z tego powodu nie wystąpił w mistrzostwach świata 2022 w Katarze, gdzie "Trójkolorowi" - broniący tytułu - zajęli ostatecznie drugie miejsce.

W 2022 roku Pogba wrócił z Manchesteru United do Juventusu Turyn, w którym występował wcześniej w latach 2012-2016.

MB

Fot. Pogba. Źródło: Facebook.com

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport