Sylwia Spurek. Screen: YT/dr. Sylwia Spurek
Sylwia Spurek. Screen: YT/dr. Sylwia Spurek

Spurek oskarża Unię o zdradę Zielonego Ładu. Składa też życzenia dla wegan

Redakcja Redakcja UE Obserwuj temat Obserwuj notkę 80
Sylwia Spurek od lat lobbuje za radykalnymi zielonymi zmianami w Polsce i w Unii Europejskiej. Europosłanka nie zapomniała złożyć swoim rodakom i rodaczkom wielkanocnych zielonych życzeń. „Wegańskiego świątecznego stołu” - to dobre słowa na Wielkanoc dla państwa od Sylwii Spurek. Polityczka bardzo krytycznie oceniła też odwrót Unii Europejskiej i polskiego rządu od Zielonego Ładu.

Sylwia Spurek w trosce o prawa zwierząt

„Za nami tak zwany zielony tydzień pracy w Parlamencie Europejskim” - zaczęła Sylwia Spurek.

– Ostatnie dni to wiele wydarzeń, które wspieramy. W tym tygodniu organizacja kobieca tworzona w Belgii przez Polki Elles Sans Frontieres [One bez barier – red.] zorganizowała webinar dotyczący przemocy ze względu na płeć – powiedziała Sylwia Spurek.

Europosłanka omawia kolejne feministyczne aktywności w Polsce i w Europie. 

Polityczka Spurek wspomina, że wspiera również projekt w zakresie praw zwierząt. Chodzi o spotkanie z funkcjonariuszkami policji, zorganizowane przez Poznańską Ochronę Zwierząt.


Spurek: W polityce europejskiej widzimy odwrót od Europejskiego Zielonego Ładu

Po tych słowach euporosłanka uderza mocno:

W polityce europejskiej widzimy niestety odwrót od Europejskiego Zielonego Ładu. W 2019 roku politycy i polityczki zapewniali, że Unia Europejska będzie liderką w walce z katastrofą klimatyczną. Strategia sama w sobie nie była ambitna


– zauważa kąśliwie Spurek.  

I dodaje:

– Mamy 2024 i odchodzenie od wizji i założeń Zielonego Ładu, jeszcze zanim został wdrożony. Prezydencja Belgijska, m.in. w związku ze stanowiskiem polskiego rządu, który wystraszył się lobby przemysłu rolnego, podjęła decyzje o zamrożeniu Nature Restoration Law. Tracimy szansę na sprawiedliwą transformację.


"Smacznego i wszystkiego wegańskiego"

W dalszej części swojej wypowiedzi europosłanka chwali się swoim wsparciem dla lokalnego aktywizmu queerowego. 

A na koniec mówi:

– Niech to będzie czas bez cierpienia. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz więcej wegańskich wielkanocnych stołów. (…) Smacznego i wszystkiego wegańskiego – mówi Sylwia Spurek, przy okazji reklamując dwie cukiernie w Warszawie.

Czy miło Wam usłyszeć wegańskie życzenia od europosłanki Sylwii Spurek?

KW

Źródło zdjęcia: Sylwia Spurek. Screen: YT/dr. Sylwia Spurek

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka