Premier Donald Tusk i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Andrzej Jackowski, X/@pisorgpl
Premier Donald Tusk i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Andrzej Jackowski, X/@pisorgpl

Tusk i Kaczyński z życzeniami na Wielkanoc. Nie obyło się bez wątków politycznych

Redakcja Redakcja Święta, rocznice Obserwuj temat Obserwuj notkę 80
Premier Donald Tusk i Jarosław Kaczyński złożyli życzenia z okazji świąt Wielkanocnych. Prezes PiS przekazał, że ma nadzieję "na zwycięstwo demokracji", a szef rządu mówił o sensie Wielkiej Soboty. – Może być początkiem drogi do serdecznej atmosfery w kraju – wskazał.

Życzenia od Jarosława Kaczyńskiego 

Prezes PiS złożył wszystkim wielkanocne życzenia występując w nagraniu opublikowanym na profilu ugrupowania w serwisie społecznościowym "X" (dawniej Twitter).

"Szanowni Państwo, zbliżają się święta Wielkiej Nocy, święta zmartwychwstania Zbawiciela, zmartwychwstania Chrystusa" - zwrócił się do Polaków Jarosław Kaczyński. "Życzę Państwu, żeby były to święta błogosławione, święta rodzinne i żeby były to święta nadziei" - podkreślił.


"Nadziei na Wasz osobisty sukces, na dobry los, ale także na lepszy los dla naszej Ojczyzny, na pokój, na zwycięstwo demokracji" - powiedział Jarosław Kaczyński w wystąpieniu w serwisie X.

Tusk: Wielka Sobota może być początkiem drogi 

Z kolei premier Donald Tusk spotkał się w sobotę z mieszkańcami Kościerzyny. – Cieszę się, że spotykamy się dziś, w Wielką Sobotę, w nastroju wyczekiwania na lepsze nowiny i wyciszenia negatywnych emocji – mówił premier podczas spotkania.

Podkreślił, że spędzanie Świąt Wielkanocnych na Kaszubach ma dla niego szczególne znaczenie. – To mój dom, dlatego jestem naprawdę poruszony, bo to symboliczny dla mnie moment – dodał.

Tusk zaznaczył również, że jego codzienna praca "naznaczona jest często emocjami, z którymi trudno iść przez życie". – Dla mnie najważniejsze jest, aby w Wielką Sobotę pomyśleć o tym, że możliwe jest pozytywne odwrócenie tych emocji. Jako naród, sąsiedzi i polskie rodziny, możemy nie tylko w Święta Wielkanocne odłożyć te negatywne emocje na bok, ale i przestawić całe nasze życie na bardziej pozytywne tory – mówił.

Polityka - jak podkreślił premier - jest czasami dramatyczna, budząca gniew, a czasem i niepokój. – Niedaleko naszego kraju toczy się wojna, więc ciężko być optymistą. Tak naprawdę w historii najważniejsze okazywały się być ludzkie serca, które przeciwstawiały się złu i negatywnym emocjom – ocenił.

– Wierzę, że Wielka Sobota może być początkiem drogi do dobrej, serdecznej i szczerej atmosfery wszędzie w kraju – przekonywał szef rządu.

Hołownia i Bosak z życzeniami 

Swoje życzenia opublikował również marszałek Sejmu Szymon Hołownia. "W te święta Wielkiej Nocy życzę z całego serca, żebyśmy wszyscy uwierzyli, że nadzieja wcale nie jest matką głupich, i że wcale nie musi umierać ostatnia, że może żyć i budzić nas do życia, o czym przypomina nam choćby budząca się do życia właśnie przecież na te święta przyroda" – powiedział marszałek Sejmu.

W krótkim wystąpieniu opublikowanym na profilu Sejmu w mediach społecznościowych Hołownia życzył także, aby w święta mieć czas na odpoczynek.

"I po trzecie (...), w Poniedziałek Wielkanocny życzę wam odrobinę lania wody. To taki dzień, w którym lanie wody ujdzie na sucho również politykom" – zażartował Hołownia.

– Z okazji Świąt Wielkiej Nocy chcemy Wam życzyć pokoju w sercu, radości, dobrze przeżytych świąt w atmosferze rodzinnej, odrobiny wyciszenia i odpoczynku od tych wszystkich codziennych trosk – przekazał z kolei wicemarszałek Krzysztof Bosak wraz z żoną Kariną Bosak. 


MP

Premier Donald Tusk i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Andrzej Jackowski, X/@pisorgpl

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura