L.: Daniel Obajtek. Fot.: X; Michał Szczerba. Fot. PAP/Leszek Szymański / Canva
L.: Daniel Obajtek. Fot.: X; Michał Szczerba. Fot. PAP/Leszek Szymański / Canva

Obajtek miał być na Węgrzech. Były prezes Orlenu strollował Szczerbę

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 87
Pod koniec kwietnia politycy Koalicji Obywatelskiej sugerowali, że b. prezes Orlenu Daniel Obajtek opuścił Polskę z obawy przed grożącymi mu kłopotami prawnymi. Michał Szczerba sugerował, że w związku ze śledztwem ws. fuzji Orlenu i Lotosu Obajtek „mógł być w dwóch krajach, jeden to Arabia Saudyjska, drugi to Węgry”. W poniedziałek rano Daniel Obajtek opublikował na X film, z którego wynika, że jest w Polsce i prowadzi kampanię do Parlamentu Europejskiego.

Daniel Obajtek strollował Michała Szczerbę

„Na kampanijnym szlaku, Bachórz w gminie Dynów. Działamy dla Polski. Ze szczególnymi pozdrowieniami dla tych, którzy szukają mnie na Węgrzech, w Albanii czy Dubaju” - napisał w poniedziałek rano na X były prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek.

Do tweeta dołączył materiał filmowy, na którym ściska dłoń wójta gminy Dynów. W dalszej części nagrania wyraźnie kpi z Michała Szczerby, polityka Koalicji Obywatelskiej, który jest szefem parlamentarnej komisji do spraw tzw. afery wizowej. Ale najprawdopodobniej już niedługo – jeśli zostanie wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Daniel Obajtek jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do europarlamentu. Do urn pójdziemy 9 czerwca.


Służby w domu Daniela Obajtka

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia prokurator krajowy Dariusz Korneluk poinformował, że dokonano przeszukań u byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka oraz kilku byłych dyrektorów Orlenu w związku z trwającymi śledztwami ws. zaniżania cen i fuzji Orlenu z Lotosem. Prokurator regionalna w Warszawie Małgorzata Adamajtys przekazała, że ani Obajtek, ani żaden inny członek poprzedniego zarządu Orlenu nie zostali jeszcze przesłuchani.

O sprawie pisał Salon24.pl.


Siemoniak: "Obajtek do dyspozycji prokuratury"

Minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak przekazał TVN24, że z Orlenem związanych jest sześć toczących się śledztw i na miejscu Daniela Obajtka "byłby do dyspozycji prokuratury".

KW

Źródło zdjęcia: L.: Daniel Obajtek. Fot.: X; Michał Szczerba. Fot. PAP/Leszek Szymański / Canva


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka