fot. Natalia Ławska
fot. Natalia Ławska

Festiwal wrOFF Showcase 2024. Wrocław i cały Dolny Śląsk skrywają wiele talentów

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Koncerty, jam sessions warsztaty, wystawy, dyskusje, szansa na pokazanie się szerszej publiczności. We Wrocławiu po raz czwarty odbędzie się festiwal, którego inne miasta mogą pozazdrościć.

Rusza Festiwal wrOFF Showcase

Festiwal wrOFF Showcase, wcześniej znany jako wrOFFław, odbędzie się w dniach 31 maja do 2 czerwca 2024 roku. To czwarta edycja wydarzenia, które powstało z inicjatywy ludzi zaangażowanych w animację sceny muzycznej miasta: muzyków, słuchaczy, pasjonatów, socjologów, kulturoznawców. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

image

- Nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych, najważniejsze jest by artyści mieli coś do powiedzenia i wypracowały własne, unikalne brzmienie. Ważny jest także sposób doboru artystów. Zależy nam na tym, by o udziale nie decydowało „kolesiostwo“ i sprawny management, ale faktyczna jakość prezentowanej twórczości. Co roku powołujemy nową komisję złożoną z organizatorów, działaczy i ekspertów z branży muzycznej, którzy przesłuchują wszystkie zgłoszenia z danego roku i oddają anonimowe głosy. Tak tworzy się nasz line-up. Ważna jest dla nas też edukacja, stąd pomysł organizowania konferencji, złożonej głównie z warsztatów, wykładów i paneli dyskusyjnych. Zależy nam by poruszane tematy wpływały na profesjonalizację młodych muzyków i managerów, więc stawiamy na wiedzę praktyczną - od tworzenia riderów technicznych, po zagadnienia dotyczące promocji własnej działalności. Wrocław i cały Dolny Śląsk skrywają wiele talentów, które często nie mają okazji pokazać się szerszej publiczności i wyjść poza własne podwórko. Naszą ideą jest stworzenie przestrzeni do spotkania, wzajemnego inspirowania się oraz prezentowania autorskiej twórczości. Jak co roku spotkamy się w „Czasoprzestrzeni”, na terenie zabytkowej zajezdni tramwajowej, która na te trzy dni zamieni się w pełną muzyki oazę - tłumaczy Paweł Drygas, jeden ze współorganizatorów festiwalu.

image

Koncerty dla fanów i panele dla branży muzycznej

W programie przewidziano 15 koncertów. Zagrają Olga Meder i Domownicy, Szpital Uniwersytecki, Bad Ritual, Kamil Kempiński, Aleksander Szalonek, Gnomm & Serum Profanum, Boysyrewicz, Lisy Piotr Paduszyński, Desert Quake, Duns, Niezdecydowani, Guest Julka, Noise River, Żniwa x Stfur.

Odbędzie się także Konferencja Edukacyjna, na której tematami będą m.in.  „Jak w pełni skorzystać z dobrodziejstwa narzędzi AI” - „wroga” zawsze lepiej poznać, a może to nie wróg tylko sprzymierzeniec w Waszych muzycznych działaniach? WARSZTAT: „AI - twój asystent a nie wróg” poprowadzi Przemysław „Muzaman” Frycz. „O Agile w branży muzycznej, czyli o zwinnym zarządzaniu zespołem”. Temat wydaje się związany z informatyką, ale okazuje się, że można go łatwo zaimplementować na muzyczne pole. WARSZTAT: „Jak zarządzać zespołem DIY – management toolbox dla projektów muzycznych poprowadzi Agnieszka Frączyk.
„Jak własnymi siłami zorganizować trasę koncertową i nie zadłużyć się na dwa lata w przód”  opowie Wojtek Szumański, podczas rozmowy „Jak zorganizować trasę koncertową i wyjść na swoje”. A wiemy, że Wojtek organizuje trasy regularnie i raczej nie głoduje, a wyprzedaje! „Jak nie tracić motywacji do działań i kolejnych prób w tej niełatwej branży”. Bycie muzykiem wymaga dużo determinacji i samozaparcia w dążeniu do zamierzonego celu, ale znając dobre techniki, można sobie tę drogę ułatwić. Podczas warsztatu „Jak nie tracić motywacji” dr Maria Chełkowska-Zacharewicz pomoże zadbać o zdrowie psychiczne i ogólny dobrostan.
Oprócz tego będzie można porozmawiać m.in. o tym „Jak wycenić swoją pracę?”, „Jak zorganizować festiwal multidyscyplinarny?”.

image

Więcej szczegółów na: wrOFF 2024 Showcase

Zdjęcia: Natalia Ławska

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura