Która telewizja jest najbardziej obiektywna? Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Która telewizja jest najbardziej obiektywna? Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Telewizja i obiektywizm. Polacy wskazywali stacje, których przekazowi ufają

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Polacy wypowiedzieli się, która telewizja - ich zdaniem - jest najbardziej obiektywna. Wyniki sondażu mogą zaskoczyć. Na pierwszym miejscu w badaniu i zarazem najbardziej wiarygodnym medium okazał się TVN24. Telewizję wskazało 29,1 proc. uczestników sondażu. Jedynie 4,6 proc. badanych wskazało na TVP Info.

TVN24 najbardziej obiektywny wg widzów

Agencja badawcza SW Research na zlecenie "Rzeczpospolitej" zapytała "która telewizja jest obecnie najbardziej obiektywna?”. Odpowiedzi mogą zaskoczyć, ponieważ aż 29,1 proc. uczestników badania wskazało na TVN24. Drugą najczęściej wybieraną przez ankietowanych była ta, że żadna telewizja informacyjna w Polsce nie jest obiektywna.

Podium zamknął Polsat News. Na kanał informacyjny telewizji Polsat wskazało 18,6 proc. Na czwartym miejscu w badaniu znalazła się Telewizja Republika.

Porażka TVP Info w sondażu

Na szarym końcu znalazło się TVP Info. Zapowiadane zmiany i powrót do rzetelnych informacji nie do końca udały się chyba nowym władzom Telewizji Polskiej. Na kanał informacyjny telewizji publicznej wskazało jedynie 4,6 proc. 2,1 proc. ankietowanych wytypowało inną telewizję, a 7,7 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 4-5 czerwca 2024 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

TVP Info nie może się również pochwalić dobrą oglądalnością. Z danych Nielsen Media za kwiecień wynika, że udział TVP Info w rynku w grupie ogólnej wyniósł 1,2 proc. Najwyższą oglądalność w Polsce wśród kanałów telewizyjnych odnotował TVN24 - 6,05 proc. Telewizja Republika przyciągnęła przed telewizory 3,04 proc. widzów, a Polsat News 1,57 proc.

MP

Która telewizja jest najbardziej obiektywna? Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka