Sztab wyborczy Lewicy. Fot. PAP/Marcin Obara
Sztab wyborczy Lewicy. Fot. PAP/Marcin Obara

Lewica przegrywa wybory, ale Biedroń mówi o zwycięstwie. "Jesteśmy gotowi"

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Chcielibyśmy jako Lewica pogratulować zwycięzcom - KO - bardzo dobrego wyniku, który zsumowany z wynikami TD i Lewicy potwierdza zwycięstwo demokratycznej większości w Polsce - powiedział współprzewodniczący Lewicy Robert Biedroń.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego KO zdobyła 38,2 proc. głosów, PiS - 33,9 proc., Konfederacja - 11,9 proc., Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) - 8,2 proc., a Lewica - 6,6 proc. - wynika z badania exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP.

Zwycięska porażka Lewicy 

Biedroń rozpoczął od podziękowań i gratulacji Polakom "wyborów, które zdeterminują i wyznaczą przyszłość Polski oraz Europy". "Te wybory będą miały ogromne znaczenie, nie tylko dla naszego pokolenia, ale i przyszłych" - mówił.


"Chcielibyśmy jako Lewica pogratulować zwycięzcom - KO - bardzo dobrego wyniku, który zsumowany z wynikami TD i Lewicy potwierdza zwycięstwo demokratycznej większości w Polsce. To jest bardzo dobra wiadomość, która kolejny raz popłynie z Polski w świat" - zaznaczył.

Biedroń nie jest zadowolony z wyników w Europie 

Jak mówił, siły demokratyczne w Polsce mają się dobrze, czym nie może pochwalić się wiele innych państw europejskich. "Dziś w Europie są kraje, które nie mogą cieszyć się z wyborów; których siły antyeuropejskie i antydemokratyczne niestety zyskały na poparciu. Jako Lewica cieszymy się i dziękujemy tym wszystkim wyborcom, którzy dali nam mandat" - powiedział.

Biedroń podkreślił, że według sondaży Lewica będzie drugą siłą polityczną w PE. "Będziemy wyznaczali kierunki rozwoju UE na następne lata" - dodał.

"Oczywiście, wynik mógłby być lepszy (...); daliśmy opór antyeuropejskim, antydemokratycznym populistom. Taki sygnał powinien pójść z Polski do Europy. Jesteśmy gotowi, jako Lewica, wziąć odpowiedzialność za Europę" - zakończył.

MP

Sztab wyborczy Lewicy. Fot. PAP/Marcin Obara

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj16 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka