Fot. PAP
Fot. PAP

Wielu widzi w niej kandydatkę na prezydenta. Dorota Gawryluk wydała oświadczenie

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 33
Dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk wydała kolejne oświadczenie na temat jej ewentualnego startu w wyborach prezydenckich. Prezenterka nie zdementowała jednoznacznie informacji o swojej kandydaturze, ale przekazała, że nie zamierza współpracować z jakąkolwiek istniejącą obecnie partią polityczną.

Gawryluk na prezydenta? Dziennikarka wydała oświadczenie

O ewentualnym starcie Doroty Gawryluk w przyszłorocznych wyborach prezydenckich jest głośno od dłuższego czasu. Dziennikarka ponownie postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Prezenterka napisała obszerny post na Instagramie. Nie zajęła jednak do tej pory jednoznacznego stanowiska.

- W związku z wynikami sondaży politycznych, prowadzonych na zlecenie różnych środowisk, jednoznacznie wyjaśniam, że nie uczestniczę w rozmowach z żadną partią polityczną na temat kandydowania na jakiekolwiek stanowiska. Proszę o zaprzestanie spekulacji na ten temat i zapraszam do oglądania „Lepszej Polski” - czytamy we wpisie Gawryluk.

Sensacyjny sondaż prezydencki. Gawryluk ma 10 proc.

Prezenterka wspomniała o sondażu. Odniosła się w ten sposób prawdopodobnie do niedawnego badania pracowni IBRIS dla "Rzeczypospolitej", który wziął pod uwagę jej ewentualną kandydaturę.

Sondaż był nietypowy. Zapytano bowiem Polaków, o to kto w wyborach prezydenckich powinien zostać przedstawicielem obozu opozycyjnego do obecnej koalicji rządowej.

W takim wariancie najwyższy wynik uzyskał Mateusz Morawiecki - byłego premiera wskazało 17 proc. ankietowanych. Za nim, z wynikiem 10,4 proc., uplasował się szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera, a na trzecim miejscu znalazła się dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk. Jej start poparłoby 10,1 proc. pytanych.


Gawryluk kandydatką na prezydenta? Fala spekulacji

O ewentualnej kandydaturze Doroty Gawryluk na urząd prezydenta RP zrobiło się głośno na przełomie stycznia i lutego 2024 roku. O jej rzekomym starcie informowali uznani dziennikarze.

„Chociaż sama zainteresowana nie potwierdza swojego startu, informacje, które do nas dotarły wydają się na tyle wiarygodne i prawdopodobne, że do przedwyborczej giełdy nazwisk dopisujemy jeszcze jedną pozycję” – zdradził Kastor Kużelewski z "Polityka Insight". Z ustaleń centrum analitycznego wynika, że Dorota Gawryluk może wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

"Od ubiegłego tygodnia również dwa moje źródła potwierdzały taką możliwość, bo sprawdzałem ten temat. Moi rozmówcy wskazywali, że „Lepsza Polska” to w zamyśle nie tylko tytuł nowego programu, ale i możliwe hasło, gdyby zrealizował się scenariusz” – powiedział natomiast Patryk Michalski z Wirtualnej Polski.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

MB

Fot. Dorota Gawryluk. Źródło: Tvpolsat.info

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj33 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura