Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl
Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl

Awaria TVP już na starcie meczu. Platforma została zaatakowana

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Gdy rozpoczynał się mecz Polski z Holandią na Euro 2024, wielu kibiców i internautów było wściekłych już na starcie. Platforma internetowa TVP przestała działać, a w mediach społecznościowych rozpoczęła się burza. Zdezorientowani kibice zaczęli obarczać winą za taki stan rzeczy zarząd TVP. Okazuje się jednak, że źródłem awarii był atak hakerski.

Awaria TVP Sport na starcie meczu Polska - Holandia. Kibice wściekli 

Gdy rozpoczynał się mecz Polska - Holandia platforma internetowa TVP padła, a kibice nie mogli włączyć transmisji online pierwszego meczu naszej reprezentacji na Euro 2024. Sfrustrowani internauci od razu dali upust swoim emocjom w mediach społecznościowych domagając się wyjaśnień i zarzucając Telewizji Publicznej brak kompetencji. 

Wydane przez TVP oświadczenie wskazuje jednak, że źródłem awarii, która uniemożliwiała włączenie transmisji streamingowej w platformie TVP był atak hakerski. Problem udało się na szczęście szybko rozwiązać. 

"Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywróciły usługi" - czytamy w oświadczeniu TVP.

Podobną informację podał także w serwisie X dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski. "Ze swojej strony mogę przeprosić wszystkich kibiców, którzy stracili możliwość śledzenia początku transmisji w Internecie" – napisał Kwiatkowski.

Około godz. 15 rozpoczęła się transmisja meczu Polska – Holandia, rozgrywanego na mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Atak DDOS polega zablokowaniu dostępu do serwera lub usługi poprzez zalewanie go dużą liczbą fałszywych żądań, które są generowane przez wcześniej zainfekowane przez hakerów komputery.


Polska - Holandia. Do przerwy 1:1

Polska remisuje z Holandią 1:1 w 29. minucie meczu piłkarskich mistrzostw Europy. Wyrównującą bramkę zdobył Cody Gakpo.

SW

na zdjęciu: siedziba TVP w Warszawie. Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj47 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura