Screen ze zwiastuna filmu "Prawdziwy ból". Fot. YouTube/20th Century Studios Polska
Screen ze zwiastuna filmu "Prawdziwy ból". Fot. YouTube/20th Century Studios Polska

To może być hit. Gwiazda światowego kina nakręciła film z miłości do Polski

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 41
Nominowany do Oscara, gwiazda światowego kina, Jesse Eisenberg nakręcił film o Polsce. W sieci pojawił pierwszy zwiastun produkcji. Jak przekonuje reżyser, film "jest listem miłosnym do Polski". U boku Eisenberga zagrał Kieran Culkin, znany m.in. serialu "Sukcesja" oraz filmu "Kevin sam w domu".

Film z miłość do Polski 

"Prawdziwy ból", bo taką nosi nazwę produkcja wyreżyserowana przez Eisenberga, to historia kuzynów Davida (Jesse Eisenberg) i Benji'ego (Kieran Culkin), którzy razem wybierają się do Polski, aby uczcić pamięć ukochanej babci. "Podczas tej podróży, odkrywają nie tylko nieznane dotąd miejsca oraz fakty z historii ich rodziny, ale próbują też odbudować trudne i pełne napięć relacje" – czytamy w opisie filmu. 

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun, a do kin zaprosił widzów sam Jesse Eisenberg. – Cześć Polsko, tu Jesse Eisenberg. Zobaczcie zwiastun mojego nowego filmu "Prawdziwy ból". Film powstał w Polsce. Jest listem miłosnym do Polski i został zainspirowany moją wycieczką do Polski. Mam nadzieję, że się Wam spodoba! Do zobaczenia w kinach! – powiedział w krótkim nagraniu puszczonym przed oficjalnym zwiastunem. 


Gwiazdy światowego w filmie o Polsce 

W filmie oprócz Eisenberga i Culkina, zobaczymy również Willa Sharpa (Biały lotos), Jennifer Grey (Dirty Dancing), Kurta Egyiawana (Beasts of No Nation), Lizę Sadovy (A Small Light) i Daniela Oreskesa (Afera Thomasa Crowna, Zbrodnie po sąsiedzku).

Producentami filmu są: Dave McCary, Ali Herting, Emma Stone, Jesse Eisenberg, Jennifer Semler i Ewa Puszczyńska. Autorem zdjęć jest Michał Dymek, który odpowiada m.in. za nominowany do Oscara film "IO", scenografką Mela Melak (Lipstick on the Glass), kostiumografką Małgorzata Fudala (The Girl with the Needle), szefową działu charakteryzacji Olga Neihauer (Miłość na pierwszą stronę), montażystą Robert Nassau (The Big Sick), a kierowniczką castingu Jessica Kelly (X, Midsommar).

Jesse Eisenberg jest zakochany w Polsce

Jesse Eisenberg, znany z ról m.in. Marka Zuckerberga w "The Social Network" lub Lexa Luthora z serii filmów o Batmanie, zamierza zostać Polakiem. Hollywoodzki aktor od dłuższego czasu otwarcie wypowiadał się o fascynacji naszym krajem, przede wszystkim przez swoje korzenie; przodkowie Eisenberga to polscy Żydzi pochodzący z Lublina i Krasnegostawu. Dodatkowo, rodzina jego żony, Anny Strout wywodzi się z Łodzi. 


Jesse Eisenberg pojawił się m.in. na konferencji Impact'24 w Poznaniu, przy okazji której udzielił wywiadu, w którym szerzej opowiedział o swoich związkach z krajem nad Wisłą.

– Kiedy miałem dwadzieścia kilka lat, stałem się obsesyjnie zainteresowany Polską, ponieważ chciałem mieć więź z czymś większym ode mnie samego. Byłem w Ameryce i czułem się trochę odizolowany od świata – powiedział aktor, dodając, że jest w trakcie starania się o polskie obywatelstwo. – Chciałbym mieć polskie obywatelstwo, aby moja żona i mój syn mogli tu spędzać więcej czasu ze mną – dodał.

MP

Screen ze zwiastuna filmu "Prawdziwy ból". Fot. YouTube/20th Century Studios Polska

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj41 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura