Kaczyński i PiS w ofensywie. Będą zbierać podpisy pod referendum

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 121
PiS zaproponowało zbieranie podpisów pod referendum ws. wypowiedzenia paktu migracyjnego. - Trzeba z tym skończyć - zapowiedział Jarosław Kaczyński w Pułtusku.

PiS: zablokować pakt migracyjny

- Od września będziemy zbierali podpisy pod żądaniem nowego referendum w sprawie wypowiedzenia paktu migracyjnego - stwierdził prezes PiS, przemawiając do sympatyków i działaczy. - Tusk miał w grudniu możliwość zablokowania paktu migracyjnego. Później co prawda głosował przeciw, ale wiedział że tego nie zatrzyma. To jest taka gra socjologiczna, aby to ukryć. Po prostu zgodził się na pakt imigracyjny i to ma też wpływ na to zachowanie niemieckie. No bo skoro Polska już w istocie się zgadza na to, żeby przyjmować imigrantów, to niby dlaczego nie przesyłać imigrantów z dwuletnim wyprzedzeniem - tłumaczył Jarosław Kaczyński. 

Lider opozycyjnej partii dodał, że teraz na granicę wschodnią wpuszczani są aktywiści. - Tam są wpuszczeni tzw. aktywiści, czyli ci, którzy pomagają w tym, aby granicę nielegalnie przekraczać. I to już jest jakieś zupełne horrendum, ludzie będący w istocie sojusznikami Putina i Łukaszenki mają przepustki i podejmowane są decyzje, że mogą tam działać - mówił Kaczyński. 

- Do tego dochodzi sytuacja na granicy zachodniej - Niemcy zaczynają nam przerzucać imigrantów, i to niekoniecznie tych, którzy przeszli przez Polskę, i robią to w sposób bezczelny - wyliczał. Jego zdaniem, teraz na żołnierzy czeka prokuratura, podczas gdy za rządów PiS obowiązywała zasada "murem za polskim mundurem". 


"Rząd zewnętrzny"

- Polacy w ciągu tych ośmiu lat nauczyli się tego, że może być lepiej, że możemy się zbliżać do Zachodu. I w tej chwili to wszystko, co najbardziej miało temu służyć, zostało zablokowane. CPK jest tutaj symbolem, ale to naprawdę nie jest tylko symbol. To jest niebywale ważna dla nas inwestycja, dla dalszego rozwoju Polski. Ale równie ważne są elektrownie atomowe, szczególnie wobec tej polityki, która jest w tej chwili w Europie prowadzona. Zatrzymuje się budowę elektrowni atomowych w Polsce. Mieliśmy pogłębiać Odrę, to w oczywisty sposób w polskim interesie. Mieliśmy zbudować duży port kontenerowy w Świnoujściu, też oczywiście w polskim interesie. To wszystko jest zatrzymane. To jest dokładna realizacja agendy niemieckiej. Obecny rząd to rząd zewnętrzny - krytykował gabinet Donalda Tuska. 

W sobotę w Pułtusku z udziałem Jarosława Kaczyńskiego odbywa się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Podczas eventu politycy ugrupowania m.in. dziękują wyborcom za ponad 4 mln głosów, jakie formacja zdobyła w niedawnych wyborach do PE. Jak powiedział Kaczyński - poza tym - "warto spojrzeć po tych sześciu miesiącach na to, co się w Polsce już wydarzyło, i to, co będzie działo się nadal", gdy władzę sprawuje rząd Donalda Tuska.


Fot. Jarosław Kaczyński w Pułtusku/X

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj121 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka