Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
68 obserwujących 3552 notki 7978191 odsłon
Salon24 news, 16 marca 2017 r.

Stoch piąty w Trondheim. Kraft umocnił się na pozycji lidera

236 1 0 A A A
Kamil Stoch. fot. PAP/EPA/OLE MARTIN WOLD
Kamil Stoch. fot. PAP/EPA/OLE MARTIN WOLD

Kamil Stoch zajął piąte miejsce, a Maciej Kot trzynaste w konkursie skoków w Trondheim. Wygrał zdecydowanie Austriak Stefan Kraft, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ i został liderem Raw Air.

Stoch - najlepszy dzień wcześniej w kwalifikacjach - skoczył w czwartek 139,5 i 137 m, co dało mu łączną notę 285,1 pkt. Po pierwszej serii, gdy jako jedyny z czołowej dziesiątki na półmetku miał odjęte punkty za wiatr, zajmował czwarte miejsce. W drugiej spadł o jedną lokatę, wyprzedzony przez Niemca Andreasa Wellingera.

Prowadzący przed serią finałową Kraft (138 m), który w drugiej oddał najdłuższy skok w konkursie (142,5 m), otrzymał w sumie 302,0 pkt. To jego dziesiąte indywidualne zwycięstwo w konkursach Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Norweg Andreas Stjernen - 294,3 pkt (pierwsze podium PŚ w tym sezonie), a trzecie wspomniany Wellinger - 289,6 pkt.

W serii finałowej wystąpiło trzech Polaków. Maciej Kot, który na półmetku zajmował 22. miejsce, ostatecznie awansował na trzynaste (126 i 129,5 m). Gorzej w drugiej serii spisał się Piotr Żyła. Zajął w czwartkowym konkursie 23. lokatę, choć na półmetku był szesnasty (128,5 i 125,5 m). Awansu do serii finałowej nie wywalczyli 34. Klemens Murańka (123 m) i 37. Dawid Kubacki (123,5 m).

W klasyfikacji generalnej PŚ Kraft - dwukrotny indywidualny mistrz świata z Lahti - powiększył przewagę nad drugim Stochem do 86 punktów. Austriak został w czwartek liderem cyklu Raw Air, do którego zaliczane są wszystkie skoki - również z kwalifikacji (tzw. prologów) i konkursów drużynowych. Kraft wyprzedza Wellingera o 5,3 pkt. Stoch awansował na siódme miejsce, a Żyła spadł na dziewiąte.

Do końca sezonu skoczkowie będą rywalizować tylko na mamucich obiektach (cztery indywidualne konkursy i dwa drużynowe). Już w piątek w Vikersund odbędzie się konkurs złożony z jednej serii, który ma zastąpić odwołane we wtorek indywidualne zawody w Lillehammer.

Biało-czerwoni pozostali liderami Pucharu Narodów (4826 pkt), ale ich przewaga nad Austriakami zmalała do 188 punktów.

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale Sport