Wałęsa w szpitalu. Nie pojawi się kontrmiesięcznicy smoleńskiej ?

Lech Wałęsa zamieścił na Facebooku zdjęcia z kliniki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Lech Wałęsa zamieścił na Facebooku zdjęcia z kliniki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Udział Wałęsy w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu stoi pod znakiem zapytania.

Lech Wałęsa trafił do szpitala w Gdańsku z powodu problemów z krążeniem - potwierdził syn byłego prezydenta, Jarosław. Przyznał, że wyniki niektórych z badań są "niepokojące". Nie wiadomo, czy Wałęsa weźmie udział w kontrmanifestacji smoleńskiej - co wcześniej zapowiadał.

Wałęsa wylądował na kardiologii

Syn byłego prezydenta, europoseł Jarosław Wałęsa potwierdził  że Lech Wałęsa jest hospitalizowany w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, na oddziale kardiologii. Poinformował, że jego ojciec trafił do szpitala z powodu problemów z krążeniem. Prezydent na swoim profilu na portalu społecznościowym opublikował zdjęcia z pobytu w szpitalu.

Jarosław Wałęsa przyznał, że wyniki niektórych z przeprowadzonych badań są "niepokojące" i niewykluczone, że Lech Wałęsa będzie musiał pozostać w szpitalu dłużej. Europoseł podkreślił, że to lekarze zdecydują, czy prezydent będzie mógł wziąć udział w zgromadzeniu w najbliższy poniedziałek.

Wałęsa nie pojawi się na Krakowskim Przedmieściu

Już wiadomo, że były prezydent nie weźmie udziału w kontrmanifestacji podczas miesięcznicy smoleńskiej. Stwierdził, że jest mu przykro z tego powodu i wystosował apel do uczestników poniedziałkowego protestu w Warszawie. Proszę, żeby była to manifestacja pokojowa! Żeby sytuacja nie wyślizgnęła się spod kontroli i żeby nie przekształciła się w wojnę domową - powiedział Lech Wałęsa reporterce "Gazety Wyborczej".

Wyjaśnił, że jeszcze w sobotni poranek czuł się dobrze. Od kilku tygodni puchły mu nogi, ale nie sądził, że są to objawy problemów kardiologicznych. Powiedział, że ma bardzo wysokie ciśnienie i dlatego pozostaje w szpitalu pod obserwacją lekarzy.- Jest mi bardzo żal, przykro, chciałbym tam być 10 lipca, ale lekarze i rodzina przekonują mnie, że ze względu na stan zdrowia nie ma mowy. Nie jest to żaden przejaw tchórzostwa, jak pewnie chcieliby sądzić niektórzy - stwierdził Wałęsa. Wyjaśnił, że w poniedziałek będzie miał przeprowadzone kolejne badania.

Wałęsa zaapelował, aby uczestnicy poniedziałkowego protestu przed Pałacem Prezydenckim nie dali się powodów przypisania im złych intencji. - Bardzo zmartwiło mnie zdarzenie podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce, kiedy zostałem wygwizdany przez tłum podjudzany przez rządzących. Widać, jak łatwo można nakłonić ludzi do złego działania, jakie skrajne nastroje panują w Polsce - dodał były prezydent w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Kontrmiesięcznica smoleńska

Na 10 lipca były prezydent planował udział w tzw. kontrmiesięcznicy smoleńskiej w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Jak zapowiadał, m.in. wraz z Władysławem Frasyniukiem, działaczami ruchu Obywatele RP miał demonstrować w obronie prawa do zgromadzeń.

Kilka lat temu media donosiły, że były prezydent jest po wszczepieniu rozrusznika serca, boryka się z chorobą wieńcową, ma niewydolność lewej komory serca, cukrzycę typu 2 i retinopatię.

źródło: PAP, Gazeta Wyborcza

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Lubię to! Skomentuj211 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka