Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
105 obserwujących 5636 notek 13408070 odsłon
Salon24 news, 10 lipca 2018 r.

Dziennikarz TVN-u zatrzymany w Tajlandii. W sieci zawrzało

3256 67 1 A A A
Bojanowski zatrzymany w Tajlandii. fot. PAP/EPA/PONGMANAT TASIRI
Bojanowski zatrzymany w Tajlandii. fot. PAP/EPA/PONGMANAT TASIRI

Polski dziennikarz Wojciech Bojanowski został zatrzymany w Tajlandii przez policję - poinformowała stacja TVN24. Do zatrzymania miało dojść, ponieważ Bojanowski używał zdalnie sterowanego drona w pobliżu lądowiska w momencie, gdy lądował na nim śmigłowiec ratunkowy.

Opinie dotyczące zatrzymania reportera TVN24 Wojciecha Bojanowskiego są skrajnie różne. "Wasz dziennikarz przez głupotę naraził zdrowie i życie uratowanego dziecka!", czy "Polecę do Tajlandii, aby pomóc Polakowi" - pisali internauci. Polityk PiS Dominik Tarczyński zadeklarował, że mu pomoże.

image
Tajska policja. fot. PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT

Bojanowski jest wysłannikiem TVN w Tajlandii. Relacjonował akcję ratunkową w jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang, gdzie utknęło 12 chłopców i ich trener. Dziś nastolatkowie oraz ich trener zostali wyprowadzeni z jaskini.

Zobacz:Tajlandia: Szczęśliwy finał akcji ratunkowej w zalanej jaskini - wszyscy chłopcy ocaleni

W sieci pojawiły się zdjęcia z dyskusji Bojanowskiego z tajską policją oraz zatrzymania, a wydarzenie podzieliło opinię publiczną.

"Jeśli redaktor Wojciech Bojanowski nie zostanie zwolniony, polecę do Tajlandii, aby pomóc Polakowi w natychmiastowym powrocie do Polski" - napisał na Twitterze Dominik Tarczyński. Polityk PiS podkreślił, że "Polakiem się jest bez względu na okoliczności, pracę czy poglądy!". "Wrócili Decapitated, wróci Bojanowski" - podsumował.
"Dyskusja na temat zatrzymania Wojtka Bojanowskiego jest absurdalna. Wojtek próbował zdobyć najlepszy materiał. Nie używał drona pobliżu lądowiska, lecz w okolicy jaskini. Nie on jeden. Proponuję z krytyką wstrzymać się do uzyskania konkretnych informacji w tej sprawie" – napisał na Twitterze wysłannik TVP do Tajlandii Paweł Szot.

image
Dyskusja Bojanowskiego z policją. fot. PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT

Wiele osób wytykało Bojanowskiemu brak wyobraźni. "Wasz dziennikarz przez głupotę naraził zdrowie i życie uratowanego dziecka!" - skierował do TVN24 pretensje Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS. Najbliższy współpracownik Jarosława Kaczyńskiego Radosław Fogiel nazwał ironicznie Bojanowskiego "artystą".

"Widzę, że niewielkie nieporozumienie z moim udziałem wywołało duże zainteresowanie. Dziękuję za troskę;)" – napisał sam Bojanowski.źródło: onet.pl

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Opublikowano: 10.07.2018 20:25. Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 20:28.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka