Małopolska kurator oświaty napisała, że Trzaskowski propaguje pedofilię. Chcą ją odwołać

Barbara Nowak, fot. kuratorium.krakow.pl
Barbara Nowak, fot. kuratorium.krakow.pl

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak może stracić stanowisko. Wniosek o jej odwołanie trafił do Ministerstwa Edukacji. Nowak napisała na Twitterze, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, popisując deklarację na rzecz społeczności LGBT "propaguje pedofilię".

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał w poniedziałek deklarację na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+) w Warszawie.

W dokumencie prezydent stolicy zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa osób LGBT+, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, działania na rzecz wolności artystycznej, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej.

Trzaskowski wyjaśnił, że będzie promował tolerancję m.in. przez patronat nad paradą równości. Zapowiedział walkę z mową nienawiści "poprzez rozmowę, poprzez zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy bezpiecznie się nie czują i poprzez działania edukacyjne". W ocenie Trzaskowskiego konieczne jest wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach. Mają być one realizowane zgodnie "ze standardami, które są określane przez ONZ". Trzaskowski zapewnił, że w tej sprawie "skontaktuje się z MEN".

Na te deklaracje zareagowała małopolska kurator oświaty, działaczka PiS, Barbara Nowak. "Czy Rafał Trzaskowski poinformował czym lgbt jest naprawdę? CZY WSPOMNIAŁ, ŻE TO PROPAGOWANIE MIĘDZY INNYMI PEDOFILII? Sprzedaje się ludziom kłamstwa, że to walka o równe prawa dla homoseksualistów. WARSZAWIACY DLACZEGO GODZICIE SIĘ NA KRZYWDZENIE WASZYCH DZIECI?!” – napisała na Twitterze.

Wpis doczekał się wielu komentarzy. Internauci nie wierzyli, że małopolska kurator oświaty naprawdę tak myśli. Barbara Nowak zamieściła w odpowiedzi link do artykułu z portalu Prawy.pl, z którego wynika, że wśród osób homoseksualnych aż 40 proc. to pedofile. Osoby ze środowisk LGBT uznały wypowiedź Nowak za skrajnie nieodpowiedzialną, ponieważ może prowadzić do dyskryminacji nieheteroseksualnych uczniów w szkołach. 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył do Ministerstwa Edukacji wniosek o odwołanie kurator. "Uważamy, że w oświacie nie powinno być miejsca na osoby tak skrajnie niedouczone i fanatycznie nienawistne" - uzasadnia złożone odwołanie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na razie brak komentarza minister edukacji Anny Zalewskiej w tej sprawie.

image
Minister edukacji Anna Zalewska i małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, fot. Małopolski Urząd Wojewódzki.

Barbara Nowak znana jest ze swoich kontrowersyjnych wpisów na Twitterze. W marcu ubiegłego roku napisała: "Zawalczmy o Prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze: po obozie Auschwitz powinni odprowadzać TYLKO POLSCY LICENCJONOWANI przez IPN Przewodnicy! Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć?’ (pisownia oryginalna)". Po tym wpisie odwołania kurator domagali się politycy Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej.

Także jej mąż, Ryszard Nowak, dyrektor VII LO w Krakowie, wywołał skandal wpisami w portalach społecznościowych. „Zostawił żonę dla kochasia”, „powinien ustąpić i dać szansę młodszym heteroseksualnym” – tak decyzję o utracie stanowiska dyrektora VII LO w Krakowie Artura Ławrowskiego skomentował na Facebooku. Mimo skarg do kuratorium Nowak nie poniósł konsekwencji, tylko usunął wpisy w portalu.

Barbara Nowak była nawet brana pod uwagę jako kandydatka PiS na prezydenta Krakowa. Partia postawiła jednak na posłankę Małgorzatę Wassermann.

źródło: krakow.wyborcza.pl, gazetakrakowska.pl, PAP

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Lubię to! Skomentuj118 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo