142 obserwujących
7231 notek
18756k odsłon
3454 odsłony

Duda czy Tusk - kogo wolą Polacy? Nowy sondaż prezydencki

Duda czy Tusk? fot. PAP
Duda czy Tusk? fot. PAP
Wykop Skomentuj210

Wybory prezydenckie odbędą już w przyszłym roku. Kto ma największe szanse na zostanie głową państwa?

Z sondażu pracowni Kantar przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN wynika, że w I turze głos na obecnie urzędującego prezydenta oddałoby 41 proc. badanych. Na drugim miejscu uplasował się szef Rady Europejskiej Donald Tusk z wynikiem na poziomie 28 proc. Trzecie miejsce należy do Pawła Kukiza, na którego głos oddałoby 7 proc. ankietowanych. Dalej są Robert Biedroń (6 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (5 proc.), Janusz Korwin-Mikke (4 proc.) oraz Adrian Zandberg (1 proc.). 8 proc. badanych zaznacza, że nie wie, na kogo odda głos.

W drugiej turze znaleźliby się Andrzej Duda i Donald Tusk. Tutaj wyraźnie wygrywa ten pierwszy. Oddanie głosu na obecnego prezydenta w II turze deklaruje 56 proc. ankietowanych przez Kantar. Szef RE mógłby liczyć na 40 proc. poparcia. 4 proc. badanych nie wie, kogo zdecydowałoby się wesprzeć w II turze wyborów prezydenckich.

Jak na razie nie wiadomo, czy Donald Tusk zdecyduje się na start w przyszłorocznym wyścigu o fotel prezydenta. Z kolei Andrzej Duda deklaruje, że będzie się ubiegał o reelekcję. Jednocześnie PiS potwierdza, że obecny prezydent będzie kandydatem partii w wyborach.

KJ

Wykop Skomentuj210
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka