154 obserwujących
8001 notek
21100k odsłon
10139 odsłon

Dramatyczne poszukiwania 5-letniego Dawida. Ambasada: Jest obywatelem Rosji

Policja poszukuje 5-letniego chłopca.fot. Komenda Stołeczna Policji
Policja poszukuje 5-letniego chłopca.fot. Komenda Stołeczna Policji
Wykop Skomentuj18

Policja poszukuje 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Z domu zabrał go ojciec i odjechał w nieznanym kierunku. Tego samego dnia policjanci dostali zgłoszenie, że mężczyzna nie żyje. Nie wiadomo, gdzie przebywa dziecko.

Chłopiec zaginął 10 lipca 2019 r.

Rosyjskie media: chłopiec, który zaginął w Polsce, jest obywatelem Rosji

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce poinformowała rosyjskie media, że zaginiony pięciolatek z Grodziska Mazowieckiego, jest obywatelem Rosji. 

W rozmowie z PAP sąsiadka babci dziecka przekazała, że matka chłopca prawdopodobnie pochodziła z Rosji. "Ona chyba była Rosjanką, ponieważ wiem, że jakiś czas temu pojechała do Rosji i stamtąd wróciła" - powiedziała sąsiadka.


Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego

Zgłoszenie o utracie kontaktu z chłopcem i jego ojcem policja dostała ok. północy od zaniepokojonej osoby z rodziny. Poszukiwania dziecka rozpoczęły się w nocy; 5-letni Dawid został zabrany przez swojego ojca z miejsca zamieszkania ok. godz. 17 w środę. Mężczyzna miał prawa rodzicielskie; ta sprawa nie ma charakteru uprowadzenia. Według informacji policji, przed godz. 21 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie.

Informację o śmierci mężczyzny KPP w Grodzisku Mazowieckim otrzymała o godz. 20.52. Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg na torach kolejowych. Jak podała warszawska policja, w miejscu tragicznego zdarzenia nie było dziecka.

"Już nigdy nie zobaczysz syna" – tak miała brzmieć wiadomość, którą wysłał ok. 18.50 Paweł Ż. do swojej żony - poinformowało wp.pl.  

Małżonkowie nie mieszkali ze sobą od kilkunastu dni. W środę Dawidem opiekował się ojciec. Według portalu onet.pl, 32-latek miał stosować przemoc w rodzinie. Kilka dni temu policja otrzymała zgłoszenie w tej sprawie.

Policjanci w Grodzisku Mazowieckim znaleźli samochód, którym jeździł ojciec z dzieckiem. To szara skoda fabia WGM 01K9. Na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie jest zasłona przeciwsłoneczna z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji. Wciąż trwają poszukiwania 5-latka.

KJ
Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości