159 obserwujących
8510 notek
22382k odsłony
4812 odsłon

Ojciec Rydzyk przestrzega PiS. "Gdzie macie dobrą zmianę? Pan Jezus tego uczy?"

Ojciec Tadeusz Rydzyk zwrócił uwagę na misję TVP.
Ojciec Tadeusz Rydzyk zwrócił uwagę na misję TVP.
Wykop Skomentuj110

O. Tadeusz Rydzyk krytykuje promocję grzechu, do jakiej ma dopuszczać się TVP. Według redemptorysty PiS poprawiło sytuację materialną Polaków, ale zaniedbuje pozytywny wizerunek prawdziwej rodziny.

Do kościoła chodzicie i was Pan Jezus tego uczy? Trzeba to naprawić! Telewizja powinna pokazywać prawidłową rodzinę, pokazywać normalność.

- Gdzie macie dobrą zmianę? Dobra zmiana to nie tylko, żeby praca była, nie tylko, żeby finanse dobrze grały, nie tylko, żeby był 500 plus – choć Bogu dzięki i za to chwała, za pochylenie się nad potrzebującymi. Ale gdzie jest duch? Dlaczego ci, którzy mówią o dobrej zmianie nie dbają o ducha? Do kościoła chodzicie i was Pan Jezus tego uczy? Trzeba to naprawić! Telewizja powinna pokazywać prawidłową rodzinę, pokazywać normalność. Nie nazywajmy się konserwatystami! To normalność, a nie konserwatyzm - ostrzegał dyrektor Radia Maryja rządzących na antenie "Rozmów niedokończonych". W studiu Telewizji Trwam w audycji brał udział Bartosz Kownacki z PiS.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest poruszony wizją szerokich wpływów ideologii gender, która jest niezwykle popularna w Niemczech i w Holandii. Duchowny krytykował przede wszystkim samorządowców, związanych z obozem opozycji. - Cały czas idzie to do nas, idzie to "sączenie", szokowanie nas najgorszymi bluźnierstwami. Na Pomorzu w Gdańsku promował to zamordowany, były prezydent Adamowicz. Nie bójmy się powiedzieć prawdy. Adamowicz wytaczał nam procesy za prawdę. Sądy kazały nam go przepraszać za to, że ludzie byli wyrzucani na bruk. Pamiętam programy "Interwencja" w TV Trwam i człowieka, który mówił, że został usunięty z mieszkania. On stał się bezdomnym, najpierw zmarła jego żona, a później on - podkreślił redemptorysta.

Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam zastanawiał się, jak zachowa się PiS w stosunku do narastającej popularności ideologii gender. - Czy nie są też tak stojący z boku, żeby być poprawnym politycznie, by tak Panu Bogu ogarek i diabłu świeczkę? Nie wiem, czy nie jesteśmy tacy. Warto się temu przypatrywać - zaznaczył o. Rydzyk.


To jest obliczone w sposób faryzejski. Oni mówią, że są tolerancyjni, że są za prawami, ale właśnie tak traktują religię.


Według kapłana, władze Warszawy celowo osłabiają wiarę katolicką, choćby w szkołach. - Zobaczmy na to, co jest w Warszawie, jakie tam jest osłabianie katolików! Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce, by była tylko jedna godzina tygodniowo religii w szkołach. W dodatku na pierwszej i ostatniej lekcji, czyli po prostu – żeby nikt nie przychodził. Ile już razy bywa tak, że religia jest o godz. 7.00 rano? Który z uczniów przyjdzie? To jest obliczone w sposób faryzejski. Oni mówią, że są tolerancyjni, że są za prawami, ale właśnie tak traktują religię - krytykował samorządowców PO.

Przy okazji, o. Tadeusz Rydzyk odniósł się do filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego. - Ile rodzin jest rozbitych, ile zapracowanych rodziców, często te dzieci zostają same. Jak nie będzie prowadzenia do Pana Jezusa, to jakie będą sumienia ludzi? Będzie "Róbta co chceta", "hulaj dusza, piekła nie ma". A Kościół? To klechy, to pedofile i bandyci. Chociażby te filmy Sekielskiego, nagłaśnia się, też rzeczywiście twórca nie wiadomo jaki. Pedofilia w kościele... - zastanawiał się dyrektor Radia Maryja.

Posłuchaj "Rozmów niedokończonych" Telewizji Trwam


GWWykop Skomentuj110
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura