-ab- -ab-
266
BLOG

Przyszedł siepacz - minister kultury

-ab- -ab- Kultura Obserwuj notkę 10

Jeśli komuś sie wydaje...


W sprawie mediów publicznych podstawowy komunikat jest taki, że się nie zatrzymamy, idziemy ścieżką wyznaczoną przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza - powiedziała ministra kultury Hanna Wróblewska. - Jeśli komuś wydaje się, że przyszła miła pani zamiast siepacza, jest w błędzie - dodała.


https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/tvp-polskie-radio-ministra-jesli-komus-wydaje-sie-ze-przyszla-mila-pani-zamiast-siepacza-to-jest-w-bledzie-st7928167


Przypominam, że Hanna Wróblewska, zorganizowała w Galerii Zachęta akcję "Czyścimy Zachętę".

"W ostatnich latach Narodowa Galeria Sztuki Zachęta była miejscem politycznych napięć, miejscem bojkotowanym przez artystów, których prace były wystawiane przez instytucję wbrew ich woli. - Autorytarny sposób zarządzania, ideologizacja programu i powrót do stęchłych poglądów zabrudziły gmach" – stwierdziła Anda Rottenberg, w tekście kuratorskim dotyczącym performansu "Czyszczenie Zachęty".

Cały rytuał oczyszczania polegał na pełzaniu po podłodze, lizaniu schodów i szczekaniu - rangę uroczystości potwierdził swoją obecnoscią min. Sienkiewicz.

Opisać to trudno, zobaczyć trzeba żeby widzieć jak biednym ludziom wali w dekle.

Czyszczenie Zachęty - artykuł wraz z filmami

-ab-
O mnie -ab-

Uważaj na myśli, bo przemienią się w słowa. Uważaj na słowa, bo zmienią się w czyny. Uważaj na czyny, bo staną się nawykami. Uważaj na nawyki, bo staną się charakterem. Charakter będzie twoim przeznaczeniem. Stajemy się tym, co myślimy. Margaret Thatcher

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura