13 obserwujących
18 notek
32k odsłony
  9308   0

Nowy Salon24.pl – ważne informacje

© Salon24.pl S.A.
© Salon24.pl S.A.

Witamy w Nowym Salonie24.pl. Ten blog będzie służył do przekazywania technicznych informacji dotyczących korzystania z nowej wersji naszego portalu.

Logowanie – pisanie notki i komentarza

Aby napisać notkę i zarządzać swoim kontem, należy zalogować się do Salonu24 tak jak do tej pory. Aby napisać komentarz pod notką, trzeba się dodatkowo zalogować do Facebooka. Nie potrzeba w tym celu opuszczać Salonu24, ponieważ okienko do logowania pojawi się podczas wpisywania komentarza.

Promocja

Administracja Salonu24 będzie starać się, by Państwa teksty i blogi były jak najlepiej promowane: poprzez pozycjonowanie SEO, czym zajmować się będą wynajęci przez Salon24 specjaliści, jak i poprzez media społecznościowe – Twitter i Facebook. Będą się tym zajmować administratorzy Salonu24, ale zachęcamy Państwa do aktywnego korzystania z Twittera, Facebooka i innych mediów społecznościowych - do promowania własnych treści, jak również treści pisanych przez Waszych ulubionych autorów w Salon24.

Profil publiczny, czyli fanpage dla blogerów

Każdy bloger Salon24.pl może założyć na Facebooku swój profil publiczny, czyli fanpejdż (ang. fanpage). Autor publikujący w sieci może dzięki niemu promować swoje teksty i w ten sposób docierać do większego grona odbiorców.

Fanpejdż można nazwać dowolnie, np. Iksiński – Salon24.pl. Radzimy nazwać go tak samo, jak brzmi Państwa nick w Salon24 i dodać nazwę naszego serwisu, dzięki czemu będzie on łatwiej rozpoznawalny. Radzimy również dodać w nim takie samo zdjęcie profilowe (awatar), jakie wstawicie na Waszym koncie w Salon24.pl.

image


Komentowanie przy użyciu profilu publicznego

Umieszczając komentarz pod notką, będziecie Państwo mogli wybrać, jak chcecie być podpisani. Domyślnie wyświetli się profil prywatny na Facebooku (wtedy podpisani będziecie swoim imieniem i nazwiskiem). Jeśli chcecie być podpisani jako „Iksiński – Salon24.pl”, trzeba wybrać profil publiczny - za pomocą strzałki, która znajduje się po prawej stronie - jak na zdjęciu:

image


Anonimowość na Facebooku

Rejestrując się na Facebooku, trzeba podać dane: imię, nazwisko, adres e-mail lub nr telefonu, datę urodzenia i płeć. Dane te zwykle nie są weryfikowane przez nikogo. Nie trzeba ich też ujawniać publicznie. Dla każdej z tych informacji można ustawić grono jej odbiorców. Każda informacja może być dostępna publicznie (czyli dla wszystkich), tylko dla znajomych, albo tylko dla użytkownika, co w praktyce oznacza, że nikt poza nim jej nie widzi. Wyjątkiem jest imię i nazwisko. Jeśli chcecie Państwo zachować większą anonimowość, możecie nie dodawać zdjęcia profilowego. Wyświetlać się będzie tylko imię i nazwisko. Jeśli nie chcecie korzystać na co dzień z Facebooka – możecie tego profilu używać wyłącznie do logowania się podczas komentowania w Salon24.pl.

Jeśli powiadomicie nas Państwo o założeniu profilu publicznego blogera Salon24.pl na Facebooku, będziemy dbać o jego promocję. Dzięki temu Państwa teksty będą mogły dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców.

Amnestia na bany

Każdy zablokowany lub ukryty bloger może napisać prośbę o odblokowanie za pomocą formularza kontaktowego. Każda prośba zostanie uwzględniona –  Autor może zostać tylko poproszony o usunięcie tekstów, które łamały prawo czy regulamin. Niemniej będzie dalej mógł publikować pod swoim nickiem.   W przypadku komentarzy – logując się przez Facebooka  - każdy ma „czystą kartę”.  Nikt nie zostanie zablokowany za przeszłe przewinienia.

Zdjęcia i tytuły

Strona główna i strony działów będą – tak jak do tej pory SG - komponowane przez administrację serwisu. Będziemy na nich polecać najciekawsze teksty.  Nowością w nowym Salonie24.pl są zdjęcia, które ilustrują Państwa notki – ale tylko na stronie głównej i stronach działów. Nie będziemy i nie możemy wstawiać zdjęć na Państwa blogach, czy w jakikolwiek sposób ingerować w tekst notek i tytułów. Oczywiście Państwo możecie umieszczać własne zdjęcia czy filmy na Waszych blogach. Zdjęcia publikowane przez adminów na SG, promujące Wasze teksty, są zakupione i opłacone przez Salon24.pl lub pobrane z serwisów oferujących darmowe fotografie. Podkreślamy – w żaden sposób nie ingerujemy w to, co jest na Państwa blogach. Redagować możemy tylko zajawki umieszczane na stronie głównej i stronach działów.  Zajawki i zdjęcia na SG mają na celu lepszą widoczność,  promocję oraz pozycjonowanie Państwa tekstów.

Blog, profil, zdjęcie autora

Każdy z Państwa może dodać swoje własne zdjęcie profilowe. Zdjęcie będzie widoczne i na stronie głównej i na stronach działów lub tematów – wszędzie tam, gdzie pojawi się Państwa tekst.  Każdy może też sam zaprojektować własną winietę bloga – umieścić tam zdjęcie, grafikę, rysunek. To Państwo decydujecie o tym, jak wygląda Wasz blog. Zdjęcia nie mogą naruszać prawa ani ogólnie przyjętych norm społecznych.

Planowanie publikacji notki

Nowość to możliwość zaplanowania publikacji notki. Wystarczy ustawić datę i godzinę publikacji, nawet odległą. Oczywiście nadal można publikować notki od razu.

Wideo z różnych źródeł

W edytorze notki można dodać wideo z wielu popularnych źródeł, takich jak Vimeo, YouTube, DailyMotion i inne. Dotychczas można było korzystać tylko z YouTube’a.

Salon24.pl na telefonie i tablecie

Nowy Salon24.pl jest w pełni responsywny, tzn. dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia, na którym jest otwierany. Wyświetla się dobrze zarówno na dużym ekranie komputera, jak i na smartfonach i tabletach. Na każdym urządzeniu jest dostępna pełna wersja, tzn. oprócz tekstów także możliwość zalogowania się, napisania notki lub komentarza.


Chętne odpowiemy na wszystkie Państwa pytania: prosimy o zgłaszanie ich w komentarzach pod tym tekstem, pocztą wewnętrzną kierowaną na nick „Administracja Salon24.pl” lub za pomocą formularza kontaktowego. Prosimy o nieumieszczanie w komentarzach pod tym postem innych tekstów niż pytania czy uwagi dotyczące funkcjonalności Salonu24.pl.

Aktualizacja 02.02.2017 r.: Kontakt z administracją serwisu jest możliwy tylko przez Formularz kontaktowy. Prosimy o niewysyłanie korespodencji przez pocztę wewnętrzną.


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Lubię to! Skomentuj267 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura