19 obserwujących
347 notek
277k odsłon
  463   0

Czajka - Trzaskowski ujawnił, że były błędy projektowe i wykonawcze


Jakoś tak mimochodem robi się nam znowu wodę z mózgu. Dopiero co mieliśmy krytykę utajnienia raportu z 1 awarii, a teraz nagle "wszystko jasne". Oddajmy głos gwiazdorowi wielbicieli PO.


"Pamiętacie Państwo o tym, że przez cały czas (sic!) po tych analizach, które wskazywały przede wszystkim na BŁĘDY W PROJEKTOWANIU I BŁĘDY RÓWNIEŻ WYKONAWCZE TEGO PRZESYŁU..."

Nie wiem jak bardzo Trzaskowski aktorzy, ale przynajmniej wygląda na lekko przestraszonego. Dasz wiarę ?

Ocenianie techniczne zza fotela jest trudne i wątpliwe, ale na podstawie znanych zdjęć i informacji, w poprzednich notkach wskazałem na grube błędy. Jak się wydaje w tej chwili oficjalna wersja brzmi, że "wszystko jest do d...".

Proponuje się wybudowanie nowego przesyłu. Ba! Prace już dzielnie trwają.

Moim zdaniem jest to niepotrzebne, chyba, że wykryto wadliwość tunelu, w co wątpię.

No, ale kto bogatemu zabroni ?

PiS i PO podzielą się łapówkami i będzie git.

A jak ta nowa rura się "nie uda", to zbuduje się jeszcze jedną i jeszcze jedną...

A "prymitywy" tysiące lat temu piramidy zbudowały.

Uzupełnienie.

Za 3–5 lat gotowy ma być kolejny kolektor służący do transportu przez Wisłę ścieków z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni Czajka. To efekt ubiegłorocznej awarii dwóch rurociągów pod rzeką, w wyniku której, zanim zbudowano bypass na moście pontonowym, nieczystości trafiały do Wisły. Nowy kolektor ma być alternatywą na wypadek ponownego wystąpienia tego typu kłopotów.....O budowie dodatkowego kolektora już we wrześniu 2019 r. mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zgodnie z pierwotnymi planami, budowa, przy użyciu technologii bezwykopowej, miała być prowadzona równolegle do naprawy zepsutych wtedy kolektorów. Podjąłem decyzję, że zostanie wybudowana dodatkowa nitka pod dnem Wisły, żeby, jeśli okaże się, że będzie potrzeba dalszych napraw, modernizacji tego właściwego rurociągu, móc przełączyć ścieki na nitkę zapasową pod dnem rzeki – mówił Rafał Trzaskowski.Ostatecznie budowy jednak nie rozpoczęto, a od 16 listopada ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka znów przesyłane są układem (naprawionym) pod Wisłą.

Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/wodkan/awaria_kolektora_w_warszawie/wiadomosci/58783,warszawa-podano-termin-budowy-kolektora-do-czajki © inzynieria.com

I w związku z kłamstwami szmatławego Trzaskowskiego polecam protokół NIK.

https://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/pobierz,ksr~p_08_116_200906081127261244453246~id3~01,typ,k.pdf


W Warszawie nadal nie płaci się podatku od nieruchomości. Chociaż pan listonosz powiedział, że "Czasami kilka decyzji mu dadzą, do rozniesienia".


Ręce qwa opadają...syndrom sztkoholmski ?

image

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka