19 obserwujących
346 notek
271k odsłon
444 odsłony

Czajka - spalarnia nie działa od marca 2018

Wykop Skomentuj43

Zakłamanie PO w osobie Trzaskowskiego wylatuje nad poziomy.

Spalarnia nie działa od 22 marca 2018 a linie uległy uszkodzenie dzień po dniu, jak rurociąg syfonu.(korekta - nie działała wtedy przez okres miesiąca, a w 2015 roku przez okres 5 miesięcy).

image


marzec 2013

"10-krotne przekroczenie norm

Problemy zaczęły się pod koniec lutego. - Zadziałały zabezpieczenia systemu monitoringu emisji spalin w stacji termicznej utylizacji osadów ściekowych. Spalarnia została automatycznie wyłączona na skutek wykrycia przekroczeń poziomu substancji szkodliwych w osadach - przyznaje Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.Chodzi o osady powstające na ostatnim etapie oczyszczania ścieków. Na koniec trafiają do spalarni.Obowiązująca norma stężenia to 2 miligramy rtęci na kilogram osadu ściekowego. W lutym czujniki wskazały, że poziom ten został przekroczony 10-krotnie, dlatego nieczystości nie mogły zostać spalone. - Musieliśmy gromadzić je awaryjnie na placu magazynowym – tłumaczy przedstawiciel MPWiK."

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/trujaca-rtec-sparalizowala-prace-spalarni-w-czajce-87935


https://www.tvp.info/44478261/nic-zlego-sie-nie-dzieje-trzaskowski-nie-chce-rozmawiac-o-kolejnej-powaznej-awarii-w-czajce


Informacja MPWiK dotycząca Stacji termicznej utylizacji osadów ściekowych (STUOŚ)

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami i manipulacją informacji, informujemy, że na przełomie listopada i grudnia 2018 r., w związku z awarią rekuperatorów, tj. wymienników ciepła, z eksploatacji została wyłączona Stacja termicznej utylizacji osadów ściekowych (STUOŚ), co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni. Zdarzenie to nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska. Ponadto wyłączenie STUOŚ nie ma żadnego wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków „Czajka”.

W związku z faktem, że obydwa rekuperatory uległy już wcześniejszym awariom, wykonawca tj. Veolia Water Technologies (lider konsorcjum firm, które wybudowały instalację STUOŚ) został wezwany przez Spółkę do niezwłocznego usunięcie awarii w ramach gwarancji, z czym się nie zgodził.

Wobec odmowy naprawienia rekuperatorów w ramach gwarancji, Spółka niezwłocznie zapewniła bieżący odbiór osadów z terenu zakładu „Czajka” przez wyspecjalizowane firmy. Jednocześnie zlecono wykonanie analiz prawnych oraz ekspertyz dotyczących przyczyn awarii oraz określania sposobu naprawy.

Obowiązki informacyjne w przypadku awarii STUOŚ

Oświadczamy, że Spółka nie ukrywała faktu wystąpienia awarii STUOŚ, informacje na ten temat przekazaliśmy m.in. do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu m.st. Warszawy oraz Burmistrza Dzielnicy Białołęka. Jednocześnie zapewniamy, że przywrócenie sprawności instalacji spalania w STUOŚ jest dla Spółki bardzo istotną kwestią, a naprawa urządzeń musi zostać wykonana z zachowaniem najwyższej staranności.

https://mpwik.com.pl/view/informacja-mpwik-dotyczca-stacji-termicznej-utylizacji-osadow-sciekowych-stuos


- Kłamliwym jest stwierdzenie, że ukrywaliśmy tę awarię. Nie ukrywaliśmy tej awarii, 26 lutego WIOŚ otrzymał od nas pisemną informację na temat tej awarii i dokumenty w tej sprawie - część już zamieściliśmy na naszych stronach. Pismo, które o tym mówi, będzie opublikowane, jeśli już nie jest opublikowane - mówiła na piątkowej konferencji prasowej prezes MPWiK Renata Tomusiak.

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/bialoleka/warszawa-mpwik-i-gios-o-kolejnej-awaria-w-oczyszczalni-czajka-1317560

Kłamliwe, bezczelne babsko.

Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka