Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
72 obserwujących
508 notek
1245k odsłon
3360 odsłon

Czy kościół włoski zdradził Jezusa podczas obecnej epidemii?

Wykop Skomentuj297

Według redaktora Lisickiego jesteśmy świadkami „zdrady Chrystusa“ przez kościół włoski. Redaktor też rozdziera szaty nad tym, że pozbawieni możliwości sakramentów, a zmarli podczas epidemii włoscy katolicy, masowo zasilą piekielne paleniska, gdzie jak wiadomo ogień nieugaszony i zgrzytanie zębów.

Co tak wzburzyło redaktora, że wypisuje tak straszne rzeczy i głupoty?

Otóż episkopat włoski zawiesił wszelkie sprawowanie sakramentów do 3 kwietnia 2020 roku w związku z szalejącą we Włoszech epidemią. Ze stachanowskim zapałem poucza Lisicki włoskich biskupów, że zamknęli oni drogę do Nieba, bo jego zdaniem taką drogą są sakramenty.

Pisze on: „Można to nazwać mocno: zdradą Chrystusa. A można bardziej analitycznie: biskupi włoscy pokazują, że katolicyzm jest dla nich jedynie fasadą, pewnym obyczajowym nawykiem. W istocie nie wierzą w sprawczość sakramentów.” No i wyciąga wniosek (cytaty za „fronda.pl”) że: „sakramenty nie są jakimiś symbolami, ale środkiem przekazującym zbawienie i życie wieczne. Wobec tego zawieszenie sprawowania sakramentów oznacza, że przez ten czas wierni będą pozbawieni łask dających życie wieczne i w ten sposób narażeni na utratę zbawienia.“

O tempora o mores!

Nie podzielam zadania redaktora siedzącego w wygodnym fotelu i niezdającego sobie sprawy z dramatu, jaki rozgrywa się teraz w państwie włoskim.

Drogę do Nieba wypracowuje się przestrzeganiem przykazań i dobrym życiem, uczynkami i wiarą. Bóg to nie jest automat albo kasjer biletów w tramwaju. Bóg – jeśli istnieje – musi być czystą inteligencją i miłością. Jedynie demony wykazują się - oczywiście w mogę powołać się jedynie na tradycyjny przekaz – intencyjnością działań i brakiem poczucia sprawiedliwości i miłości.

Sytuacja taka jak we Włoszech, od pewnego czasu budzi politowania godne dyskusje w Polsce, o tym czym jest Eucharystia. Jak się okazuje – po wielu wpisach na forach i artykułach na internetowych portalach - jest wielu takich, co myślą, iż są kanibalami i spożywają prawdziwe ciało Jezusa.

No wiadomo, że niedawno zasypywano wiernych bzdurami o wielu rzekomych cudach eucharystycznych, w których hostia wrzucona do wody zamienić się miała w tkankę mięśniową. A to wszystko ku złośliwej uciesze wielu mykologów, obserwujących jak niektórzy patolodzy, w tkance grzyba widzieli tkankę mięśnia sercowego. To przyniosło takie zatrute owoce, jak przekonanie wielu wiernych o kanibalistycznym akcie komunii.

Skala tego zagubienia jest chyba już taka, że rozsądny redaktor Gościa Niedzielnego Wojciech Teister musiał wyjaśniać wiernym, że hostia to nie prawdziwe ciało w fizycznym tego słowa rozumieniu! Kto ciekaw niech przeczyta ten artykuł Teistera: https://www.gosc.pl/doc/6191344.Niewiara-w-Eucharystie-czy-wystawianie-Boga-na-probe

Jak widać po artykule Lisickiego, stopień fanatyzmu i niezrozumienia prawd teologicznych w Polsce zaczyna osiągać niebezpieczny poziom.

Sakrament eucharystii to rzeczywistość duchowa, a nie fizyczna.

Wino pozostaje winem, a chleb chlebem. Przeistoczenie jest aktem wiary i pamiątką Ostatniej Wieczerzy. W rękach Jezusa łamany chleb nie ociekał krwią, a wino nie zmieniło wybornego smaku na odpychający smak krwi. Niezrozumienie istoty tego aktu, wysławiającego Boski Porządek – ciężką pracę nad wytworzeniem chleba, cierpliwość właściciela winnicy potrafiącego pielęgnować winny krzew i uzyskać wino rozweselające duszę ku chwale i pamiątce ich Stwórcy.

Zatem ja jestem spokojny o zbawienie ludzi we Włoszech. Bóg to inteligencja i miłość, a nie fanatyzm.


Wykop Skomentuj297
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości