Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
70 obserwujących
463 notki
1127k odsłon
24942 odsłony

Słaba kondycja Witolda Gadowskiego? A może powracają stare demony?

Wykop Skomentuj144


Czasem lubiłem posłuchać Witolda Gadowskiego, z tego powodu ostatni jego video-felieton napawa mnie smutkiem. Gadowski zaczął w nim opowiadać o tym, że wirus z całą pewnością jest bronią biologiczną, a także przedstawiał teorie na temat tego, kto go mógł wypuścić.

Jakoś dziwnie zaczęły one koncentrować się wokół Mossadu, który parę lat temu, zdaniem Gadowskiego, miał zaatakować biologicznie lidera Hamasu w Jordanii a potem, kiedy sprawa wyszła na jaw, rządowym samolotem Izrael miał przesłać „serum” na zastosowaną substancję, po którym to serum lider wyzdrowiał. Gadowski twierdzi, że ci co obecny wirus wypuścili na 100% takie serum posiadają.

Gadowski myli tu w sposób oczywisty odtrutkę na substancje chemiczne z bronią biologiczną i szczepionkami. Niestety z felietonu Gadowskiego raz po raz wychodzi w tle ten Mossad i Izrael połączony z obecnym atakiem bronią biologiczną.

Oskarżenia wobec Żydów są starym elementem historii Europy.

Przykładowo wielka epidemia dżumy w czternastym wieku spowodowała, że Żydów oskarżano o zatruwanie wody w studniach i to właśnie wtedy znaleźli oni opiekę polskiego króla. Te oskarżenia były spowodowane tym, że wśród Żydów obserwowano wyraźnie mniejszą liczbę chorych szczególnie w okresie epidemii cholery.

Dla każdego, kto zna judaizm i zapoznał się z rytualnymi przepisami higieny stosowanymi przez Żydów taka sytuacja nie budzi zdziwienia. Wszak Żydzi korzystali z mykwy, która była zawsze wybudowana na wodzie cieknącej i niestagnującej. Czyli każda żydowska studnia sięgała wód gruntowych, a nie tak jak wiele studni w tamtym czasie jedynie wód podskórnych.

Szczegółowe przepisy przygotowania potraw, oraz choćby mycia rąk dawały Żydom większe szanse na przeżycie w zdrowiu epidemii. Mijały wieki a oskarżenia od czasu do czasu powracały tak jak przez Europę przewalały się kolejne zarazy.

Można zaryzykować hipotezę, że to było taki intensywne, że stało się elementem podświadomości europejczyków, którzy kiedy tylko jakieś licho atakowało społeczeństwa, zaraz kierowali podejrzenia wobec diaspor żydowskich.

No cóż jak widać i dzisiaj wielu ludzi prześladuje ten „genotyp” myślenia o Żydach.

Ja chyba dam sobie spokój z oglądaniem video-bloga Gadowskiego, bo takie wynurzenia tego dziennikarza zupełnie kompromitują go w moich oczach.

Nie mam pojęcia czy Witold Gadowski zagląda na „Salon 24”, ale jeśli tak, to bardzo go proszę o ważenie swoich słów i odpowiedzialność za nie.

Beblanie co Panu ślina na język przyniesie to bardzo niebezpieczna sprawa w czasach epidemii. W takich przypadkach zrozpaczeni ludzie biorą największe głupoty za prawdopodobne, a potem tylko mały krok do uznania takich bzdur za oczywistą prawdę.

Kwarantanna Panie Witoldzie nie działa na Pana kondycję dobrze, proszę to przemyśleć i przeprosić za rzucanie tak podłych podejrzeń. Jest Pan dla wielu ludzi dużym autorytetem i chyba nie powinien Pan rozmieniać go na drobne.ps. Każdy posłucha sobie sam. 


ps2. 21.03.2020 11:20 - Czytelników przepaszam, że piewszy raz w historii tego bloga nie usuwam antysemickich wpisów, ani nikomu z rozrabiaków nie daję bana. To ma pokazać pewne zjawisko i trend działania hejterów. 

Każdy zauważy, że rozgorzała tu zaciekła walka tajemniczego "klikacza łapek" w obronie Gadowskiego. Klikacz potrafi wstawić nawet 1000 łapek w kilka minut. To pokazuje, że znajdujemy się w dobie wojny informacyjnej i najbardziej agresywnej propagandy.

Tak więc niech Państwa nie zmylą te zielone i czerwone łapki.

Pozdrawiam serdecznie

Alpejski


ps3. 21.03.2020 15:53  Bloger Brutus napisał polemiczną notkę, do której wstawiam Państwu linka: 

https://www.salon24.pl/u/dosycklamstw/1029480,koronawirus-a-teorie-spiskowe

Wykop Skomentuj144
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura